Co warto zobaczyć w okolicy Tarnowa Podgórnego?

Cena coraz rzadziej jest głównym wyznacznikiem wyboru miejsca noclegowego. Liczy się też lokalizacja. Obiekt powinien być położony w miejscu, które zapewnia łatwą komunikację, ale nie tylko. Ważne jest otoczenie, które daje możliwość atrakcyjnego spędzenia czasu wolnego. Gdzie więc można znaleźć najlepsze noclegi? Tarnowo Podgórne zaprasza! Co można zobaczyć w tej okolicy?

Noclegi Tarnowo Podgórne – miejsca warte zobaczenia

Tarnowo Podgórne to miejscowość położona w zachodniej Polsce, w województwie wielkopolskim – nieopodal Poznania. Zaliczana do aglomeracji poznańskiej i usytuowana w malowniczej okolicy ma wiele do zaoferowania. Nic więc dziwnego, że wiele osób chętnie rezerwuje tutaj noclegi. Tarnowo Podgórne stanowi też świetną bazę wypadową do dalszych wycieczek. Co warto zobaczyć w okolicy? Możliwości jest wiele.

  1. Zabytki – kościół pw. Wszystkich Świętych, kościół pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa, piwnice domu ceglanego,
  2. Jezioro Lusowskie,
  3. Jezioro Kierskie,
  4. Jezioro Niepruszewskie,
  5. Park krajobrazowy Dolina Samy,
  6. Centrum sztuki Pałac Jankowice,
  7. Muzeum Powstańców Wielkopolskich w Lusowie,
  8. Zespoły dworskie i pałacowe w Baranowie, Lusowie, Swadzimiu.

W Tarnowie Podgórnym znajdują się również liczne obiekty sportowe. To m.in. stadion piłkarski, hala sportowa z trybunami, kryte lodowisko oraz kompleks boisk tartanowych wraz z kortami tenisowymi. Wolny czas można tu spędzić też w kręgielni lub aquaparku Tarnowskie Termy. Serwuje on rozrywkę dla całej rodziny.

Wysoka atrakcyjność przyrodniczo-krajobrazowa sprawia, że okolice miejscowości świetnie nadają się do nieśpiesznych spacerów. Miłośnicy aktywnego wypoczynku mogą natomiast wsiąść na rower i czerpać pełną garścią z urozmaiconego krajobrazu polodowcowego.

Interesują Cię tanie, a zarazem wygodne noclegi? Tarnowo Podgórne to świetny wybór. W tej niewielkiej miejscowości każdy może wypocząć, jak chce. Błogie leniuchowanie na plaży? Zwiedzanie zabytków? A może wypad do aquaparku? Opcji jest wiele.