Czy warto wybrać zlewozmywaki granitowe?

Granitowy zlewozmywak zawsze wygląda dobrze i jest oszałamiającym punktem centralnym w kuchni, zwłaszcza, jeśli dobierzemy kolor blatu. Taki zlew jest na ogół bardzo trwały.

Waga

Być może najważniejszą kwestią przy wyborze zlewu jest jego waga. Granit jest materiałem bardzo ciężkim, o wiele cięższym niż większość zlewozmywaków, dlatego potrzebuje dodatkowego wsparcia. Dlatego koszt instalacji zlewu granitowego jest większy. Zlewozmywaki granitowe zwykle wymagają fachowca do ich instalacji. Wtedy będziemy pewni, że zrobiono to prawidłowo.

Koszt

W porównaniu do innych rodzajów zlewów, zlew z granitu kosztuje dużo więcej. Ze względu na koszty, związane z jego wykonaniem, jest on bardzo drogi. Dlatego musimy być pewni, że chcemy zdecydować się na takie rozwiązanie na wiele lat.  Zlewozmywaki granitowe są prawdziwą inwestycją.

Budowa

Istnieją dwa rodzaje takich zlewozmywaków. Jedne są wykonane z solidnego bloku z granitu, a to będzie o wiele droższe rozwiązanie. Wytwarzanie i wykorzystywanie większej ilości materiału zajmuje dłużej.

Drugi rodzaj składa się z płyt granitowych, które są ze sobą połączone. Są one tańsze i zasadniczo są odcinkami granitu, które zostały połączone. Ze swojej natury nie są jednak silne ani trwałe. Jeśli upuścimy coś ciężkiego do zlewu, może pęknąć lub złamać się wzdłuż złączeń. Znacznie lepiej jest wydać więcej i kupić granitowy dobry zlewozmywak, zrobiony z jednego bloku.

Uszczelnianie

Nie wszystkie zlewozmywaki z granitu są porowate, ale niektóre na pewno. Dlatego muszą być regularnie uszczelniane, aby chronić materiał. To dodatkowa praca i wydatek dla nas. Nieprzestrzeganie jednak tej zasady powoduje stopniowe uszkadzanie materiału.

Czyszczenie

Zlewozmywak granitowy wymaga specjalnego czyszczenia, bardziej niż tradycyjny zlew, a to może być jego wada. Ważne jest, aby używać łagodnego materiału ściernego, ponieważ w przeciwnym razie może dojść do zarysowania materiału. Jeśli mamy wątpliwości, jak czyścić, zatrudnijmy specjalistę, który użyje specjalnych środków.

Więcej dowiesz się na stronie Sklep Promar