Czy zlewy granitowe to dobry wybór do kuchni? Odpowiadamy!

Remontowanie i wykańczanie kuchni zawsze wiąże się z koniecznością podejmowania trudnych decyzji, które mają wpłynąć na użytkowanie pomieszczenia przez wiele lat. Konieczny jest nie tylko wybór kolorystyki i materiałów, lecz także sprzętu i akcesoriów. Bardzo ważny jest między innymi zakup odpowiedniego zlewu. Czy zlewozmywaki granitowe się sprawdzą? Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej!

Jak wybrać zlew do kuchni?

Zlewy to jedne z bardziej praktycznych elementów wyposażenia kuchni. Przede wszystkim tworzą wygodną przestrzeń do zmywania naczyń, warto jednak pamiętać również o ich funkcji dekoracyjnej – dobrze dobrany, elegancki zlew będzie stanowił doskonałą ozdobę każdej kuchni. Na co zwrócić uwagę przy jego wyborze?

  • liczba komór – wybierając zlew można zdecydować się na jedno lub dwukomorowy. Jeśli w kuchni ma znajdować się również zmywarka, to można zrezygnować z ogromnego zlewozmywaka. Przyda się on jedynie wtedy, gdy potrzebujesz przestrzeni do zmywania i osuszania.
  • materiał – poszukując zlewu z pewnością natkniesz się zarówno na te granitowe, jak i
  • zlewozmywaki ceramiczne oraz zlewozmywaki stalowe. Każde z nich wymagają innego czyszczenia i sprawdzają się w innych okolicznościach, dlatego przed zakupem warto sprawdzić, który materiał najbardziej Ci odpowiada!
  • producent – wybierając zlewy warto zwrócić uwagę na producenta. W sklepie https://comitor.pl znajdziesz artykuły sprawdzonych marek, które od lat cenione są wśród kupujących. Produkty te cechują się wytrzymałością oraz stylowym designem, dzięki czemu większość z nich doskonale pasuje do każdej kuchni!

Poznaj zalety zlewów granitowych!

Kwestią, którą należy podkreślić już na początku, to fakt, że zlewozmywaki granitowe są ciężkie, przez co ich montaż może wymagać wsparcia profesjonalisty. Oprócz tego mówi się także o wysokiej cenie w porównaniu z modelami wykonanymi ze stali.

Mimo małych wad zlewy granitowe mają liczne zalety i cieszą się uznaniem użytkowników. Podkreśla się przede wszystkim na ich neutralność w zetknięciu z wszelką żywnością oraz to, że nie „przyjmują” przebarwień. Dzięki wysokiej odporności na zniszczenia mechaniczne są także bardzo wytrzymałe i łatwo utrzymać je w doskonałym stanie. Zlewy granitowe cechują się również minimalistycznym designem, dzięki czemu świetnie wpasowują się zarówno do nowoczesnych, jak i klasycznie urządzonych wnętrz.

Jak czyścić zlew granitowy?

Kuchnia jest miejscem przyrządzania posiłków, dlatego o jej higienę należy regularnie dbać. Niezależnie od wybranego zlewu, konieczne więc będzie odpowiednie czyszczenie. Jak utrzymać w czystości zlew granitowy? Przede wszystkim należy oczyszczać go każdego dnia przy użyciu wilgotnej ściereczki. W ten sposób uniknie się zbierania osadu oraz resztek jedzenia. Oprócz tego warto też stosować przeznaczone do jego czyszczenia środki chemiczne lub roztwór z octem albo proszkiem do prania. Stanowczo odradza się korzystania z gąbek i szczotek o metalowym wykończeniu – może to wyrządzić trwałe szkody na granitowej powierzchni.