Czym cechują się maszynki wybierane do profesjonalnych salonów fryzjerskich?

W salonie fryzjerskim jest wiele akcesoriów, które nie tylko ułatwiają pracę, ale przede wszystkim pozwalają ją prawidłowo wykonywać. Są to różnego rodzaju suszarki, prostownice, szczotki, nożyczki, ale przede wszystkim maszynki do strzyżenia włosów. Nie trzeba nikomu mówić, że są one wręcz niezbędne, a strzyżenie bez ich użycia jest niemożliwe. Na rynku, dostępnych jest kilka topowych marek produkujących maszynki do salonów fryzjerskich, dlatego wybór właściwego sprzętu nie jest wcale taki łatwy. Jest jednak kilka cech, które wskażą maszynkę dla profesjonalistów – te parametry powinny stać się głównym wyznacznikiem sprzętu, który zostanie przez Ciebie zakupiony.

Profesjonalne maszynki do strzyżenia włosów – na co zwrócić uwagę?

Nie każda maszynka do salonu fryzjerskiego sprawdzi się w praktyce; choć opakowanie może być niezwykle estetyczne, a produkt prezentuje się jeszcze lepiej, to nie oznacza to wcale, że będzie on najlepszą możliwością. Kupując maszynkę do strzyżenia włosów przede wszystkim, należy przemyśleć, czy będzie ona używana do intensywnego, czy sporadycznego użytkowania. Na tej postawie rozpoczynają się poszukiwania właściwego sprzętu. Przeczesując sklepy i rozważając różne modele, należy zwrócić uwagę na dwa parametry – rodzaj silnika i jego moc. Równie ważne są akcesoria dołączone do maszynki do strzyżenia włosów, a dokładnie ilość nasadek i ostrzy.

Maszynka do strzyżenia do salonu fryzjerskiego – rodzaje zasilania

Mówi się, że każdy fryzjer ma swoje przyzwyczajenia i ulubiony sprzęt. Tak samo jest w przypadku maszynek do strzyżenia – niektórzy stawiają na wersje bezprzewodowe, a inni zasilanie tzw. sieciowe. W tym wypadku masz trzy możliwości i każdą należy wziąć pod uwagę, aby wybrać maszynkę do strzyżenia, która spełni Twoje wszystkie oczekiwania. Rodzaje zasilania, które wyróżniamy:

Zasilanie akumulatorowe – już sama nazwa podpowiada, że są to maszynki, które nie wymagają stałego podłączenia do prądu. Są one bezprzewodowe. Nowoczesne maszynki fryzjerskie wyposażone w akumulator pozwalają na długi czas pracy i są niezwykle wygodne – pamiętaj jednak, że to od modelu zależy dokładna ilość godzin pracy.

Wersja sieciowa – najprościej mówiąc, są to modele maszynki do strzyżenia włosów, które potrzebują zasilania, czyli kabla podłączonego do prądu. Te maszynki do strzyżenia włosów cechują się równą pracą przez cały czas trwania usługi, ponieważ ich moc nie spada, dzięki podłączeniu do prądu.

Zasilanie akumulatorowo-sieciowe – to hybryda dwóch wyżej wymienionych wersji. Te praktyczne i oczywiście uniwersalne rozwiązanie pozwala na nieprzerwaną pracę, ponieważ kiedy tylko maszynka do strzyżenia rozładuje się, to wystarczy ją podłączyć.