Czym cechują się odkurzacze przemysłowe i jaki model wybrać?

Odkurzacz przemysłowy pod względem mechanizmu i funkcji nie różni się wiele od odkurzaczy domowych. Jego celem jest pozbycie się brudu poprzez zasysanie go do odpowiedniego pojemnika. Odkurzacz przemysłowy wyróżnia się odmiennymi parametrami i przeznaczeniem. Spójrz, co warto wiedzieć na jego temat przed zakupem.

Czym cechuje się odkurzacz przemysłowy?

Odkurzacz przemysłowy zasysa brud ze sprzątanej powierzchni, ale jego siła jest o wiele większa niż odkurzacza używanego w warunkach domowych. Dzięki niemu pył, zanieczyszczenia i odpady mogą być usunięte efektywniej i w krótszym czasie.

Pomocna przy wyborze odpowiedniego odkurzacza przemysłowego okaże się znajomość podziału tego typu sprzętów. Rodzaje odkurzaczy rozróżnia się, stosując klasy produktów. Odkurzacz przemysłowy klasy L jest doskonały do pracy z drobnymi odpadami typu kruszywo oraz pozostałościami po obróbce tworzyw sztucznych. Odkurzacz przemysłowy klasy M ma podobne przeznaczenie co klasa L, ale dodatkowo poradzi sobie także z materiałami wypełniającymi i szpachlą mineralną. Klasa H oznacza, że dany sprzęt wyposażony jest w filtry wysokiej jakości i może być stosowany do niebezpiecznych elementów, takich jak ołów, azbest, kadm czy pleśń.

Odkurzacze do sprzątania na sucho i mokro

Jeszcze jeden podział odkurzaczy przemysłowych uwzględnia rozróżnienie na odkurzacze do sprzątania na sucho, do sprzątania na sucho lub mokro oraz odkurzacze do sprzątania równocześnie na sucho i mokro.

Odkurzacze do sprzątania na sucho mogą być stosowane do usuwania piachu, kurzu i innego rodzaju suchego brudu. Sprawdzą się w miejscach, w których niekoniecznie trzeba sprzątać z użyciem wody. Odkurzacze do sprzątania na sucho lub mokro dają wiele możliwości i są niezwykle uniwersalne. Pozwalają sprzątać zabrudzenia z podłogi czy tapicerek lub dywanów również z użyciem wody. Co ważne, sprzątanie twardych powierzchni na mokro z użyciem takiego sprzętu jest dużo bardziej efektywne niż np. mopowanie. Ostatnim rodzajem sprzętu jest odkurzacz przemysłowy do pracy na sucho i mokro jednocześnie. Praca z takim urządzeniem to spore ułatwienie i oszczędność czasu. Jeśli szukasz urządzenia, w którymś z powyższych rodzajów, to dobrym wyborem okażą się odkurzacze Numatic.

Odkurzacze Numatic to cenione na rynku sprzęty dostępne dla klientów już od ponad 40 lat. Firma Numatic jest także liderem w dziedzinie maszyn czyszczących. Odkurzacze Numatic to precyzyjne urządzenia stworzone z dbałością o każdy detal. Wyróżniają się energooszczędnością, solidnością i wysoką wydajnością, jak również niezawodnością. Szeroka gama produktów pozwoli każdemu znaleźć odpowiednie urządzenie dla siebie. Bezawaryjna praca przez wiele lat oraz przystępna cena to dodatkowe argumenty przemawiającą za słusznością wyboru odkurzaczy Numatic.

Jak wybrać odpowiedni odkurzacz przemysłowy?

Oprócz rodzaju sprzętu ze względu na metodę czyszczenia (na sucho lub mokro) oraz klasy odkurzacza przemysłowego, warto też zwrócić uwagę na parametry, które ułatwią decyzję o zakupie. Jednym z nich jest moc silnika. Im wyższy ten parametr, tym większa moc ssania. W przypadku odkurzaczy przemysłowych warto celować w modele o mocy 1200-1600 W.

Kolejnym istotnym parametrem jest długość przewodu – im dłuższy, tym łatwiejsza będzie praca ze sprzętem, zwłaszcza w dużych pomieszczeniach. Liczy się również wielkość zbiornika, co usprawni użytkowanie w warunkach przemysłowych. Zwracaj uwagę zwłaszcza na odkurzacze, których zbiornik jest większy niż 40 litrów. Ważna jest również waga urządzenia i jego mobilność, szczególnie jeśli planujesz przenosić odkurzacz w różne miejsca. I wreszcie – ważna jest również trwałość odkurzacza przemysłowego. To dzięki niej urządzenie posłuży Ci przez wiele lat w nienaruszonym stanie.