Czym właściwie zajmuje się skup samochodów?

To, czym zajmuje się dany skup samochodów używanych zależy od profilu działalności firmy oraz jej zaplecza. Szereg skupów specjalizuje się głównie w pośrednictwie – skupuje samochody od właścicieli, a następnie sprzedaje je nowym właścicielom, oddaje na złom lub sprzedaje na części zamienne. Na rynku działa także gros skupów zapewniających kompleksową obsługę pojazdów. Te oferują kierowcom najlepsze warunki współpracy i najbardziej korzystne ceny.

Kompleksowa obsługa pojazdów używanych: Który skup aut zapłaci więcej?

Jak już wspomnieliśmy marki wyspecjalizowane w kompleksowej obsłudze pojazdów są w stanie zaoferować kierowcą lepsze warunki cenowe, a nierzadko także transport pojazdów do skupu. Interesuje Cię taki skup samochodów – Łódź to miasto na terenie którego z łatwością znajdziesz dobry skup aut. Nie jesteś z miasta? To nie problem. Samochód możesz sprzedać w dowolnym skupie na terenie całego kraju. Sprzedaż samochodów używanych nie podlega rejonizacji, dotyczy to:

  • skupów,
  • stacji demontażu,
  • złomowców.

W praktyce możesz więc wybrać ofertę firmy, której warunki będą dla Ciebie najbardziej korzystne. Jeśli jednak dysponujesz pojazdem unieruchomionym przez awarię lub niedopuszczonym do poruszania się w ruchu miejskim najkorzystniejsze będzie skorzystanie z oferty skupu samochodów dysponującego własną lawetą. W ten sposób nie tylko zarobisz na sprzedaży pojazdu, ale jednocześnie zaoszczędzisz na kosztach jego transportu.

Skup, stacja demontażu, złomowiec – Czy wszystkie te usługi mogą być świadczone pod jednym szyldem?

Wiele firm specjalizujących się w skupie samochodów używanych (sprawnych, niesprawnych, powypadkowych) zajmuje się przede wszystkim pośrednictwem w obrocie tymi pojazdami. Marki zapewniając ich kompleksową obsługę najczęściej równocześnie do działań skupu prowadzą złomowisko lub stację demontażu pojazdów. Dzięki temu w przypadku pojazdów nienadających się do dalszej odsprzedaży mogą zaoferować właścicielom znacznie lepsze warunki cenowe. Dodatkowym atutem skorzystania z ich usług jest pewność, iż nasz samochód zostanie legalnie zezłomowany, a wcześniej poddany odpowiednim procesom recyclingu. Gros skupów prowadzących własne stacje demontażu pojazdów dodatkowo zajmuje się sprzedażą części zamiennych. To dodatkowa szansa na lepszy zarobek w przypadku właścicieli pojazdów powypadkowych, którzy ze względu na wysokie koszty naprawy są zmuszeni do utylizacji samochodów praktycznie nowych.

Od czego zależy cena pojazdu w skupie?

To, ile pieniędzy de facto zarobimy na sprzedaży pojazdu używanego lub wraku wyjazdu powypadkowego zależy od bardzo wielu czynników. Większość skupów oferuje klientom możliwość skorzystania z bezpłatnej wyceny pojazdu. Wyceny przeprowadzane są indywidualnie w oparciu o model, markę i rocznik pojazdu, stan techniczny, stan wizualny i szereg czynników dodatkowych.