Dlaczego warto założyć spółkę z pomocą prawnika?

Założenie nowej spółki wymaga czasochłonnych czynności – wyboru formy prawnej, sporządzenia umów i innych dokumentów oraz zgłoszenia działalności do KRS. Pomoc prawna jest niezastąpiona na każdym etapie tego procesu. Sprawdź, jakie trudności czekają na przedsiębiorców zakładających spółkę i dlaczego warto skorzystać z usług prawnika.

Pomoc prawnika w wyborze formy spółki

W Polsce istnieje kilka podstawowych form spółek. Decydując o wyborze jednej z nich, warto być świadomym konsekwencji, jakie wiążą się z jej prowadzeniem. Doświadczony doradca pomoże rozważyć wszelkie aspekty prawne wpływające na prowadzenie spółki i wybrać najlepsze rozwiązanie dla Twojego biznesu. Odpowie na wszystkie pytania i rozwieje wątpliwości dotyczące zawiłych kwestii prawnych. Dzięki temu nie stracisz czasu na research i zyskasz pewność, że podejmujesz właściwą decyzję. 

Wsparcie prawne w zakresie sporządzania umów

Przed zarejestrowaniem spółki niezbędne jest sporządzenie umowy notarialnej. Jest ona najważniejszym dokumentem założycielskim, który zabezpiecza interesy wspólników. Błędy w umowie mogą skutkować na przykład odrzuceniem jej przez sąd i w konsekwencji wydłużeniem całego procesu, jakim jest zakładanie spółki – https://adwokat-stypula.pl/obsluga-prawna-firm/zakladanie-i-rejestracja-spolek/. Decydując się na pomoc prawnika, masz pewność, że umowa zostanie skonstruowana zgodnie z obowiązującym prawem i znajdą się w niej wszystkie niezbędne zapisy. 

Luki w umowie rzutować mogą również na funkcjonowanie spółki. Prawnik zadba o to, by w dokumencie znalazły się zapisy zabezpieczające działalność przed trudnymi do przewidzenia wypadkami, które mogą się pojawić dopiero po latach. Dzięki temu unikniesz stresu i problemów finansowych. Warto podkreślić, że pomoc prawna może być niezbędna przez cały okres prowadzenia działalności. Sporządzanie regulaminów i umów wewnętrznych, opiniowanie ich czy wszelkie zmiany w ich postanowieniach wymagają konsultacji prawnej. Dlatego tak ważna jest długoterminowa obsługa prawna firm – https://adwokat-stypula.pl/obsluga-prawna-firm/.

Rejestracja spółki w KRS – pomoc prawnika

Spółka nie może podejmować czynności prawnych bez zarejestrowania. Również na tym etapie wsparcie prawne dla firm jest bardzo cenne. Współpraca kancelarią prawną przyspieszy sformalizowany proces rejestracji spółki w KRS. Dzięki zatrudnieniu pełnomocnika unikniesz błędów początkującego, które mogłyby skutkować wydłużeniem procedury. 

Doświadczonego doradca pomoże Ci na etapie zakładania, ale również prowadzenia spółki. Kancelaria Stypuła – https://adwokat-stypula.pl/– to zespół prawników specjalizujących się w obsłudze prawnej firm. Nasi specjaliści wesprą Cię w wyborze rodzaju spółki, przygotują niezbędne dokumenty i dokonają wpisu do KRS. Zajmą się również sporządzaniem i opiniowaniem umów, a w razie potrzeby pomogą w przekształceniu spółki. Skontaktuj się i umów na indywidualną konsultację.