Dlaczego warto założyć spółkę z pomocą prawnika?

Założenie nowej spółki wymaga czasochłonnych czynności – wyboru formy prawnej, sporządzenia umów i innych dokumentów oraz zgłoszenia działalności do KRS. Pomoc prawna jest niezastąpiona na każdym etapie tego procesu. Sprawdź, jakie trudności czekają na przedsiębiorców zakładających spółkę i dlaczego warto skorzystać z usług prawnika.

Pomoc prawnika w wyborze formy spółki

W Polsce istnieje kilka podstawowych form spółek. Decydując o wyborze jednej z nich, warto być świadomym konsekwencji, jakie wiążą się z jej prowadzeniem. Doświadczony doradca pomoże rozważyć wszelkie aspekty prawne wpływające na prowadzenie spółki i wybrać najlepsze rozwiązanie dla Twojego biznesu. Odpowie na wszystkie pytania i rozwieje wątpliwości dotyczące zawiłych kwestii prawnych. Dzięki temu nie stracisz czasu na research i zyskasz pewność, że podejmujesz właściwą decyzję. 

Wsparcie prawne w zakresie sporządzania umów

Przed zarejestrowaniem spółki niezbędne jest sporządzenie umowy notarialnej. Jest ona najważniejszym dokumentem założycielskim, który zabezpiecza interesy wspólników. Błędy w umowie mogą skutkować na przykład odrzuceniem jej przez sąd i w konsekwencji wydłużeniem całego procesu, jakim jest zakładanie spółki. Decydując się na pomoc prawnika, masz pewność, że umowa zostanie skonstruowana zgodnie z obowiązującym prawem i znajdą się w niej wszystkie niezbędne zapisy. 

Luki w umowie rzutować mogą również na funkcjonowanie spółki. Prawnik zadba o to, by w dokumencie znalazły się zapisy zabezpieczające działalność przed trudnymi do przewidzenia wypadkami, które mogą się pojawić dopiero po latach. Dzięki temu unikniesz stresu i problemów finansowych. Warto podkreślić, że pomoc prawna może być niezbędna przez cały okres prowadzenia działalności. Sporządzanie regulaminów i umów wewnętrznych, opiniowanie ich czy wszelkie zmiany w ich postanowieniach wymagają konsultacji prawnej. Dlatego tak ważna jest długoterminowa obsługa prawna firm Poznań.

Rejestracja spółki w KRS – pomoc prawnika

Spółka nie może podejmować czynności prawnych bez zarejestrowania. Również na tym etapie wsparcie prawne dla firm jest bardzo cenne. Współpraca kancelarią prawną przyspieszy sformalizowany proces rejestracji spółki w KRS. Dzięki zatrudnieniu pełnomocnika unikniesz błędów początkującego, które mogłyby skutkować wydłużeniem procedury. 

Doświadczonego doradca pomoże Ci na etapie zakładania, ale również prowadzenia spółki. Adwokat Poznań? Kancelaria Stypuła to zespół prawników specjalizujących się w obsłudze prawnej firm. Nasi specjaliści wesprą Cię w wyborze rodzaju spółki, przygotują niezbędne dokumenty i dokonają wpisu do KRS. Zajmą się również sporządzaniem i opiniowaniem umów, a w razie potrzeby pomogą w przekształceniu spółki. Skontaktuj się i umów na indywidualną konsultację.