Do jakich aranżacji pasują kolorowe odpływy do zlewu? Podpowiadamy!

W designerskich kuchniach każdy detal ma znaczenie. Jednym z ważniejszych elementów wyposażenia jest odpowiednio dopasowany do potrzeb domowników zlewozmywak. Instalacja zlewu nie byłaby oczywiście możliwa bez właściwego odpływu. Do niedawna standardem były modele z czarnym gumowym korkiem. Obecnie na topie są kolorowe odpływy. Do jakich kuchni pasują? Jak dobrać odpowiedni syfon do zlewu? Odpowiadamy na te pytania w poniższym artykule!

Jak dopasować odpływ do zlewozmywaka?

Syfon jest jednym z najważniejszych elementów łączących zlewozmywak z kanalizacją. Właściwie dopasowany gwarantuje poprawne odprowadzanie wody z komory. Oprócz tego odpowiada za zamykanie i otwieranie otworu odpływowego i zatrzymuje nieprzyjemne zapachy. Aby syfon działał prawidłowo, musi być kompatybilny ze zlewem głównie pod względem parametrów technicznych.

Rynek oferuje odpływy klasyczne, czyli ręczne oraz automatyczne. Każdy z nich ma swoje zalety. Są łatwe w użyciu i pozwalają w pełni wykorzystać potencjał zlewozmywaka. Dużym atutem systemów automatycznych jest to, że otwieranie i zamykanie spustu odbywa się bez konieczności moczenia rąk.

W jakich kuchniach najlepiej prezentują się kolorowe odpływy do zlewu?

Funkcjonalność syfonu to jedno – ogromne znaczenie ma też jego estetyka. Wybierając to akcesorium, warto dopasować je także do stylu zlewozmywaka. Nie musisz stawiać na klasyczne rozwiązania. Na rynku dostępne są kolorowe odpływy do zlewu, które zyskały uznanie nie tylko wśród użytkowników, ale także projektantów wnętrz. Dzięki nim strefa zmywania prezentuje się stylowo i elegancko.

Na kolorowe odpływy do zlewu najczęściej decydują się właściciele nowoczesnych wnętrz, w których każdy szczegół ma znaczenie. Warianty złote obłędnie prezentują się np. w kuchniach inspirowanych stylem glamour. Miedziane z kolei często spotkać można we wnętrzach urządzonych w stylu retro.

O czym musisz pamiętać, wybierając odpływ do zlewu?

Kolorowe odpływy do zlewu zyskują na popularności. Mimo to nadal są dostępne wyłącznie u najlepszych dystrybutorów. Godne uwagi modele znajdziesz np. w e-sklepie SystemCeram. W kategorii: https://www.systemceram.pl/kolorowe-odplywy-i-przelewy dostępne są akcesoria, które bez trudu dopasujesz do niemal każdej kuchennej aranżacji. Ciekawą opcją są też oferowane przez sklep uniwersalne syfony końcowe z odejściem na ścianę. Pozwolą Ci zaoszczędzić miejsce pod zlewem i wykorzystać je np. na montaż koszy do segregacji odpadów. Co ważne, można podłączyć do nich zmywarkę.

Wybierając odpływ do zlewozmywaka, zwróć uwagę na materiał, z jakiego go wykonano. Celuj w produkt wykonany z wytrzymałych tworzyw, dzięki czemu ten elegancki dodatek będzie zdobił kuchnię przez długi czas!