Fartuchy do gastronomii – jak wybrać te najlepsze? Podpowiadamy

 

F

Sushibar mockup top view

artuchy gastronomiczne należą do odzieży ochronnej. Zobowiązani do jej noszenia są pracownicy restauracji, barów, kawiarni i innych lokali, które zajmują się przygotowywaniem lub wydawaniem posiłków. Praca w kuchni jest bardzo wymagająca, stąd też fartuchy powinny być na tyle solidne, by zapewniały odpowiednią ochronę noszącemu. Warto decydować się więc wyłącznie na najlepsze modele. Po czym je poznać? Na to pytanie spróbujemy odpowiedzieć w dalszej części naszego dzisiejszego artykułu.

Fartuchy do gastronomii – niezbędnik każdego kucharza

Pryskający olej, buchająca znad garnków para oraz nie wiadomo skąd pojawiające się plamy towarzyszą pracownikom branży gastronomicznej każdego dnia. Stąd też istnieje potrzeba noszenia przez nich specjalnych fartuchów ochronnych. Ich zadaniem jest zabezpieczenie prywatnych ubrań przed zachlapaniem i zabrudzeniami. Powinny one również chronić kucharzy przed ryzykiem poparzenia. Z całą pewnością można więc stwierdzić, że są wręcz niezbędne w czasie pracy w kuchni.

Na jakie aspekty warto zwrócić uwagę, wybierając najlepszy fartuch do gastronomii?

Wiesz już, że fartuchy ochronne pełnią bardzo ważną funkcję w branży gastronomicznej. Jednak, by naprawdę skutecznie zabezpieczały pracowników, muszą być jak najlepszej jakości. Jakie aspekty będą o tym świadczyć?

Rodzaj tkaniny

Najważniejszą cechą, na którą powinieneś zwrócić uwagę podczas zakupu fartucha gastronomicznego, jest materiał, z którego został wykonany. Powinien być porządny, wytrzymały i odporny na działanie wysokich temperatur. Najlepiej, by w składzie tkaniny pojawiła się naturalna bawełna oraz poliester. Połączenie tych dwóch włókien doskonale sprawdzi się w roli fartucha ochronnego. Ciekawym rozwiązaniem jest też wybranie modelu uszytego z wysokiej jakości jeansu.

Krój

W kuchni liczy się przede wszystkim wygoda. Fason fartucha powinien być więc prosty, wiązany na szyi lub plecach. Ergonomiczny krój zapewni komfort w czasie pracy.

A co z kolorem?

Właściwie to nie istnieją żadne odgórne nakazy mówiące o tym, w jakim kolorze ma być fartuch gastronomiczny. Jest to kwestia indywidualna. Radzimy jednak, aby decydować się na ciemniejsze kolory ze względów praktycznych – plamy nie są na nich aż tak bardzo widoczne.

Być może zastanawia Cię jeszcze jedna kwestia – gdzie kupić profesjonalne fartuchy gastronomiczne? Już śpieszymy z odpowiedzią. Ich naprawdę szeroki wybór znajdziesz w ofercie e-sklepu arthaft-sklep.pl/fartuchy-do-gastronomii. Na pewno więc wybierzesz coś odpowiedniego dla siebie lub swoich pracowników.