Feromony

Feromony są to lotne związki chemiczne. Zazwyczaj składają się one z kilku różnych substancji, lecz z jednym konkretnym, dominującym składnikiem. Warto wiedzieć, że ich wpływ na emocje u człowieka interesują naukowców już od bardzo dawna. Z całą pewnością, odgrywają one niezwykle ważną rolę w świecie roślin, zwierząt a także i ludzi. Za pomocą tych substancji, jakimi są feromony, w sposób nieświadomy kontaktujemy się z innymi osobami.

Zapach naszego ciała, daje informację innym osobom na przykład o naszym nastawieniu w danej chwili, emocjach, jakie odczuwamy, ekscytacjach oraz nawet o lękach. Tak naprawdę zapach ciała ma bardzo duży wpływ na różne sytuacje życiowe. Dzięki przyjemnym zapachom, ludzie są znacznie pozytywniej postrzegani. Właśnie z takimi osobami, ludzie chcą nawiązywać szybciej kontakt. Z pewnością, warty uwagi jest fakt, że związki, jakimi są feromony w niskich dawkach i stężeniach, działają w sposób całkowicie bezwonny. Działanie oraz istnieje feromonów zostało najlepiej przebadane wśród owadów. Mianowicie, właśnie w ich przypadku oprócz feromonów płciowych zidentyfikowano te znaczące terytorium, agregacyjne (sprawiające, że osobniki gromadzą się w jednym miejscu) i rozpraszające (mające odwrotnie działanie: utrzymujące osobniki w pewnej odległości od siebie). Warto wiedzieć, w jaki sposób te związki są produkowane.

Mianowicie sztuczne feromony produkuje się w specjalnie przeznaczonych do tego laboratoriach. Na początku, następuje proces ich wydzielenia z innych substancji – destylacja odbywa się w parowych pojemnikach, a w pierwszej kolejności oddziela się substancję rozpuszczającą, później alkohol. Kolejny etap polega na tym, że skrapla się alkohol, a feromony ponownie destyluje się oraz krystalizuje. Finalnym etapem produkcji feromonów jest filtracja, mająca zwiększyć ich skuteczność oraz efektywność działania. Wśród substancji obecnych w sztucznych feromonach wyróżnia się na przykład takie związki, które mają sprawić, iż nasza osoba postrzegana jest jako weselsza lub bardziej optymistyczna.

Źródło – http://feromony-dziewczyny.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *