Fotel do salonu – czym powinien się wyróżniać i jak wybrać odpowiedni? Podpowiadamy

Fotel jest – tuż obok kanapy – jednym z najważniejszych elementów wyposażenia każdego salonu. To w końcu meble wypoczynkowe królują w tym pomieszczeniu, dając możliwość błogiego relaksu. Zastanawiasz się, jak wybrać modny fotel do salonu? Jak dopasować go do reszty wyposażenia? Odpowiedzi na swoje pytania znajdziesz w poniższym artykule.

Czym powinien wyróżniać się dobry fotel do salonu?

Odpowiednio dobrany fotel do salonu powinien być przede wszystkim wygodny. Jest to podstawowa kwestia, którą należy wziąć pod uwagę – w końcu powinien zapewnić zdrowy, komfortowy wypoczynek każdemu z domowników. Z tego też względu musi być nieco szerszy i bardziej miękki niż zwykłe krzesło. Warto zwrócić uwagę na wyprofilowane oparcie oraz właściwy kąt jego nachylenia względem siedziska. Odpowiednie parametry pozwolą się wygodne zrelaksować, bez nadmiernego obciążania kręgosłupa. Jeżeli zależy Ci na maksymalnym komforcie, wybierz fotel z wysokim oparciem, które pozwoli na podparcie głowy. Wygodny fotel do salonu powinien być również wyposażony w podłokietniki, które pozwolą Twoim rękom odpocząć, a jednocześnie ułatwią podniesienie się z fotela.

Jak dopasować fotel do swojego salonu?

Fotel to mebel, który niemal nigdy nie występuje solo – musi zatem dobrze komponować się z pozostałymi elementami wyposażenia salonu. Warto zatem poświęcić chwilę, aby wybrać model, który wpasuje się w klimat tego pomieszczenia i będzie zgrany z kanapą, stolikiem kawowym oraz wszystkimi dekoracjami. Jeżeli zatem w Twoim salonie stoi tapicerowana kanapa w określonym kolorze, idealnym rozwiązaniem byłby tapicerowany fotel w tej samej lub podobnej kolorystyce. Dzięki temu uzyskasz efekt spójności i harmonii, który jest tak bardzo ceniony w tym pomieszczeniu. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby fotel nieco różnił się od pozostałych mebli wypoczynkowych. Dobrze jest jednak wówczas dopasować go np. do koloru dodatków, takich jak np. zasłony, obrus, poduszki dekoracyjne czy serwetki.

Gdzie kupić wysokiej jakości fotel do salonu?

Zastanawiasz się, gdzie znajdziesz fotel, który spełnia wszystkie powyższe wymagania? Dobra wiadomość jest taka, że dostępny jest w ofercie wielu sklepów – zarówno tych stacjonarnych, jak i internetowych. Z całą pewnością znajdziesz go w e-sklepie Nowe-meble, a dokładniej w kategorii https://www.nowe-meble.pl/fotele. Dostępne są tam fotele wypoczynkowe w wielu wariantach, od modnych uszaków aż po klasyczne modele pikowane. Możesz wybierać spośród wielu wersji kolorystycznych, aż trafisz na ten, który całkowicie wpisuje się w Twój gust.