Fundamenty — bloczek fundamentowy

Dodano: 11.07.2018, przez: Redakcja

Fundamenty to podstawa każdej budowli. Muszą one spełniać wiele wymogów a przede wszystkim być trwałe i solidne. Bardzo ciekawym rozwiązaniem, które znacznie ułatwia proces budowy, jest zastosowanie bloczków fundamentowych. Są to gotowe elementy, które można po zakupie od razu ustawiać i tworzyć z nich podest dla domu. Nie wymagają odczekania, aby osiągnęły swoje właściwości oraz mają bardzo atrakcyjne cechy. Poniżej przedstawiamy bloczek fundamentalny jako alternatywę dla wylewanych fundamentów oraz opisujemy jego właściwości i doradzamy jak wybrać najlepsze.

Bloczek fundamentowy — czym jest?

Bloczek fundamentowy to kostka specjalnego betonu, która ma wymiary kilkudziesięciu centymetrów i waży ok. 20 kg. Przykładowy bloczek fundamentowy znajdziemy na stronie producenta http://termalica.pl/oferta/sciany-fundamentowe-i-piwniczne/bloczek-fundamentowy-bf-25-38-25cm

Wykonany jest z kruszywa i betonu, co sprawia, że jest bardzo odporna na ściskanie i znosi wysokie naprężenia. Wszystkie kostki są ognioodporne, co jest też bardzo dobrym zabezpieczeniem w przypadku pożaru. Fundamenty wykonane z takiego budulca nie wchłaniają też dużo wody i nie pękają podczas jej zamarzania jesienią i odmarzania wiosną.

 

Do czego możemy go zastosować?

Kostka do budowy fundamentów może być używana do budowy różnego typu budynków. Jest ona dobra zarówno przy budowie małych domów prywatnych, jak i dużych budynków użyteczności publicznej. Plusem jest łatwość układania. Gotowy produkt wystarczy połączyć z innymi bloczkami. Kostki mają duże rozmiary, co wpływa na tempo prac. Pozwala to skrócić czas budowy i zaoszczędzić konkretne sumy. Jest to niezwykle ważne, gdyż w grę wchodzą duże kwoty. Ze strony finansowej bloczki również są atrakcyjne. Kosztują ok. kilku złotych za sztukę. Jednymi z największych korzyści jest łatwość dostępu. Są one oferowane przez wiele marketów budowlanych oraz lokalne firmy, dzięki czemu nie powinniśmy mieć problemu z ich dostaniem. Do plusów należy zalać także ogromny wybór pod różnym wzorem — np. właściwości fizycznych czy rozmiaru. Dzięki temu będziemy mogli dokładnie dopasować konkretne rozwiązania do naszych preferencji.

 

Jak wybrać?

Gdy zdecydujemy się wykorzystać ten element, staniemy przed jeszcze jednym zadaniem. Jest to wybór konkretnego modelu bloczka po raz producenta. W tym celu powinniśmy najpierw dowiedzieć się czegoś więcej na temat samego rozwiązania. Możemy zrobić to np. na stronie http://termalica.pl/oferta/sciany-fundamentowe-i-piwniczne  wiodącego producenta, który oferuje takie rozwiązania. Możemy przy okazji sprawdzić jego ofertę. Kolejnym krokiem jest porównanie kilku produktów, które wyselekcjonowaliśmy z ogólnej grupy. W tym celu możemy poczytać opinie innych klientów oraz zestawić ze sobą parametry. Wcześniejsze zadecydowanie o wyborze konkretnego modelu jest bardzo dobre, gdyż decyzje podejmujemy na spokojnie, a nie w porywie chwili w sklepie. Warto również sprawdzić opcje dostawy, gdy zdecydujemy się na zakup internetowy. Firmy oferują darmowy transport tylko na konkretnym obszarze. Jeśli będziemy musieli za niego płacić, może okazać się, że koszt takich bloczków dramatycznie wzrośnie.