Gdzie warto pojechać na wycieczkę szkolną?

Wycieczki szkolne to coś, co uwielbiają wszyscy uczniowie, niezależnie od wieku. Nic dziwnego – to świetna okazja do zwiedzenia nowych miejsc i spędzenia czasu z przyjaciółmi z klasy. Szkolne wycieczki pozostają w pamięci uczestników przez wiele lat. Gdzie pojechać, aby zapewnić dzieciom i młodzieży wspaniałe wspomnienia? Sprawdź propozycje polecanych wycieczek szkolnych w Polsce.

Wyspa Wolin

Wycieczka na wyspę Wolin pozwoli uczniom poznać przyrodę i krajobrazy tej największej polskiej wyspy. Wolin i okolice oferują zwiedzającym mnóstwo atrakcji. Spotkanie oko w oko z żubrem w Zagrodzie Żubrów, podziwianie jezior polodowcowych i widoków z wolińskich klifów, spacery brzegiem morza i w bezludnych ostępach dzikich ptaków to świetny pomysł na wypoczynek, klasową integrację uczniów oraz poznanie przez nich nadmorskiej fauny i flory. Walory edukacyjne zapewni też wizyta w okolicznym Centrum Słowian i Wikingów oraz przeprawa promem do jedynego polskiego miasta położonego na kilkudziesięciu wyspach.

Kotlina Kłodzka

Kotlina Kłodzka jest wyjątkowa pod względem historycznym i przyrodniczym. Słynie ze swego zróżnicowanego, nieco tajemniczego krajobrazu. Skrywa również liczne uzdrowiska i urokliwe miasteczka. To idealny kierunek na szkolną wycieczkę. Wizyta w Górach Stołowych, Kaplicy Czaszek w Czermnej i Twierdzy Kłodzkiej czy odwiedzenie zabytkowego młyna papierniczego w Dusznikach-Zdroju z pewnością zrobią wrażenie na młodych turystach. Region ten to także świetna baza wypadowa na wycieczkę do Czech.

Górny Śląsk

Wycieczka na Górny Śląsk pozwoli uczniom poznać trudy pracy górnika i zaznajomić się z pasjonującą historią regionu. Obowiązkowym punktem wycieczki powinno być zwiedzanie kopalni, ale interesujących miejsc nie brakuje również na powierzchni. Warto zobaczyć choćby nowoczesne Muzeum Śląskie, słynny Spodek czy osiedle Nikiszowiec w Katowicach. Wyprawę można połączyć z wyjazdem do pobliskiego parku rozrywki Energylandia, co z pewnością ucieszy uczestników wycieczki, niezależnie od ich wieku.

Góry Świętokrzyskie

Przed wiekami w Górach Świętokrzyskich podobno odbywały się zloty czarownic. Dziś ten bogaty w legendy region kusi malowniczymi krajobrazami i innymi atrakcjami. Na terenie tym warto zatem zobaczyć słynne gołoborza, zabytkowe Kielce czy sanktuarium na Świętym Krzyżu. Koniecznie warto odwiedzić też królewski zamek w Chęcinach oraz Jaskinię Raj. Łagodne stoki sprawiają natomiast, że nawet najmłodsze dzieci poradzą sobie z wejściem na górę Łysicę.

Lubelszczyzna

Wycieczka na Lubelszczyznę to okazja do zwiedzenia atrakcji, z którymi wiążą się ważne wydarzenia w dziejach Polski. Podczas pobytu na ziemi lubelskiej dobrze jest odwiedzić zabytkowy Zamość, Chełm i Lublin, zwiedzić pałac w Kozłówce oraz wybrać się na spacer po Roztoczańskim Parku Narodowym.

Wybierając organizatora szkolnej wycieczki, postaw na doświadczoną firmę, która ma na swoim koncie setki zrealizowanych zleceń, taką jak biuro turystyczne Horyzont Wycieczki szkolne po Polsce lub Europie z biurem Horyzont to gwarancja niezapomnianych atrakcji i miłych wrażeń.