Gniezno – oryginalna atrakcja na wesele

Pary młode organizujące wesele w Gnieźnie i okolicach, są coraz bardziej wymagające. Przyszli małżonkowie i ich rodziny poszukują nie tylko weselnego standardu, ale próbują wychodzić poza schematy. Dlatego wśród weselnych atrakcji w Gnieźnie i na całej Wielkopolsce coraz popularniejsze jest uwiecznianie gości na dowcipnych karykaturach, przez znanego z mediów, najszybszego polskiego karykaturzystę.

Ciekawostka: rysował na eventach w Europie oraz USA, był zapraszany do Australii. Na co dzień, od wielu lat jego rysunki humorystyczne publikuje polska prasa. O kim mowa? O Szczepanie Sadurskim.

Mieszkańcy Gniezna lubią karykatury

Któż z nas nie lubi oglądać dowcipnie narysowanych twarzy, w wykonaniu mistrzów karykatury? Najczęściej karykatury oglądamy w prasie i w Internecie. Coraz częściej atrakcją firmowych eventów oraz wesel w Gnieźnie i nie tylko, są karykaturzyści eventowi.

To niezwykle rzadki zawód, nie tylko w Polsce. W przeciwieństwie do karykaturzystów ulicznych, na imprezy dojeżdżają i tam prezentują swój talent, rysując uczestników wesela lub eventu. Poziom artystyczny, to jedno. Ważna też jest szybkość rysowania. 15-20 minut na wykonanie jednej karykatury, co zdecydowanie za długo. 5-7 minut, to już express. Ale najszybszy karykaturzysta jedną karykaturę tworzy w… 100 sekund. Uważasz, że to niemożliwe?

Atrakcja weselna w Gnieźnie: karykatury

Sadurski, którego w Nowym Jorku prasa okrzyknęła jednym z najszybszych karykaturzystów świata, wciąż jest gdzieś zapraszany. Wrocław, Poznań, Gniezno, Kalisz, Konin, mniejsze miejscowości. Pałace, hotele, najlepsze sale weselne. Gdyby nie rysowanie karykatur na żywo, polski mistrz karykatury nie poznałby całej Wielkopolski i innych regionów kraju.

Na sukces musiał solidnie zapracować. Narysowane karykatury, liczone w dziesiątkach tysięcy, ponad pół tysiąca eventów, do tego codzienna działalność artystyczna, na przykład współpraca z prasą i wydawnictwami. Życie z wesołymi rysunkami, ciągłe oglądanie uśmiechniętych twarzy – tego na pewno Sadurskiemu można pozazdrościć.

Ile kosztuje karykaturzysta na wesele w Gnieźnie?

Okazuje się, że jest to wydatek w zasięgu przeciętnego wesela w Gnieźnie, na Wielkopolsce czy w innych miastach i województwach. O ile organizatorzy wesela nie próbują oszczędzać na wszystkim. Jeśli chcą sprawić gościom niespodziankę, fajną zabawę i dużo śmiechu, a potem pamiątkę po wyjątkowej uroczystości – lepiej nie szukać przypadkowego plastyka, hobbystycznie rysującego mniej lub bardziej udane karykatury.

Czy jest możliwe narysowanie np. setki gości wesela w Gnieźnie w 4 godziny? To potrafi tylko jeden karykaturzysta eventowy w Polsce.

Jeśli uznasz, że karykatury na weselu, to znakomity pomysł – zarezerwuj mistrza kreski jak najwcześniej. Jego kalendarz zaczyna się zapełniać już 2 lata przed planowanymi imprezami. Choć są też terminy wolne niemal do ostatniej chwili, więc warto pytać.

Wystarczy wejść na stronę Karykatury.com i zaraz potem przesłać e-mailem odpowiedzi na kilka podstawowych pytań. Twoje wesele w Gnieźnie i na Wielkopolsce może być naprawdę wyjątkowe.