Ile kosztują narty? Zobacz, ile musisz wydać na zakupy w sklepie narciarskim

Zjazd na nartach doda Ci zdrowia i przyniesie wiele pozytywnych emocji, jeśli wybierzesz odpowiedni sprzęt: strój narciarski, sprzęt narciarski. Profesjonalni narciarze wiedzą, ile kosztują narty z butami i kijkami, dlatego ten artykuł przyda się miłośnikom sportów zimowych.

Przegląd producentów nart

Wielu producentów produkuje wysokiej jakości narty biegowe. Niektóre z nich koncentrują się na sporcie amatorskim, inne na produkcji zaawansowanego technologicznie sprzętu dla profesjonalistów.

Fińska firma Larsen produkuje szeroką gamę nart dla początkujących biegaczy. Dzięki zastosowaniu klasycznej technologii produkcji i niedrogich materiałów (drewniane rdzenie) ceny utrzymują się na niskim poziomie.

Cechą charakterystyczną austriackiej marki Atomic jest seria wysokiej jakości modeli sprzętu dla dzieci i młodzieży. Zastosowanie syntetycznych rdzeni w konstrukcji nart zapewniło zmniejszenie wagi przy zachowaniu trwałości, co jest szczególnie ważne dla dzieci.

Francuski producent Salomon w szerokim zakresie stosuje swoje własne rewolucyjne projekty, które nadają tym nartom dodatkową przewagę.

Austriacka marka Fischer jest jedną z najbardziej znanych w świecie profesjonalnego sportu. Wysoki poziom jakości zapewniany przez różnorodność stosowanych technologii, niezawodność, trwałość uzasadnia wysokie ceny tych produktów.

Przedział cenowy różnych rodzajów nart

Na cenę wpływa szereg czynników:

  • jakość materiałów;
  • miejsce docelowe, sprzęt narciarski z reguły jest droższy niż w przypadku narciarstwa biegowego;
  • producenta, ponieważ produkty znanych marek są droższe.

Ile kosztują narty? Tu z pomocą przychodzi internet. Wpisz w wyszukiwarkę frazę „narty cena”, a wszystko stanie się jasne.

Drewniane nart

Produkty drewniane są trudne do znalezienia na rynku. Duży ciężar, pęcznienie i późniejsze deformacje pod wpływem rozmarzającego śniegu, możliwość złamania, niska prędkość ślizgania się i inne wady doprowadziły do zastąpienia ich bardziej zaawansowanymi technologicznie produktami z tworzyw sztucznych. Ale dla dzieci i początkujących sportowców, eksperci doradzają zakup produktów drewnianych.

Dopiero po doświadczeniach z jazdy na nartach przestawiłem się na plastik. Ceny za drewniane narty wahają się od 1500 do 3990 złotych, a za narty myśliwskie i wędkarskie do 2400-3600 złotych.

Narty z tworzywa sztucznego

Popularne modele wykonane są z tworzywa sztucznego i nadają się do jazdy w każdych warunkach pogodowych, nawet w czasie odwilży. Ważnym czynnikiem jakościowym jest sztywność narty. Im sztywniejsza narta, tym trudniej się nią posługiwać i tym droższa.

Lekkie i miękkie narty, które dobrze tłumią nierówności i amortyzują, mogą odpowiadać początkującym narciarzom, którzy wolą spokojniejszą jazdę. Im wyższy poziom narciarstwa, im lepsza kondycja i im bardziej agresywny styl, tym większa sztywność jest wymagana. Cena takich nart to około 3000 zł.

Zestawy z butami i kijkami

Podstawowe ceny takich zestawów to koszt około 3000 zł. Kompletny zestaw narciarski zawiera narty z butami i kijkami. Buty, jak każde inne obuwie, muszą być dopasowane do rozmiaru stopy. Muszą one ściśle przylegać do stopy. Klasyczne buty powinny być lekkie i niskie, a także posiadać miękką podeszwą i cholewką. Więcej na https://www.starsport.com.pl/narty.