Jak dbać o koszulki polo z nadrukiem?

Każda osoba pośród wielu ubrań w szafie posiada chociaż jedną koszulkę polo z nadrukiem. Jest to bardzo uniwersalna część garderoby – przy odpowiednim zestawieniu może być użyta zarówno w luźnej, jak i w eleganckiej stylizacji. Wielu z nas ceni sobie wygodę noszenia koszulek z nadrukiem, przez co ubierają je praktycznie codziennie. Co zrobić, aby ten element garderoby posłużył nam przez długi czas?

Pierwsza zasada – pierz ostrożnie

Odpowiednia technika prania ma niebywały wpływ na to jak długo posłużą nam ubrania. Każda rzecz na swojej metce posiada oznaczenia, które podpowiadają nam, w jaki sposób powinniśmy prać, żeby nie uszkodzić konkretnego elementu naszej garderoby. Podobnie jest z koszulkami polo z nadrukiem – istnieje kilka żelaznych zasad, dzięki którym ubrania te nawet po długim czasie będą wyglądały jak nowe. Przede wszystkim należy prać je na lewej stronie – zminimalizuje to ryzyko uszkodzenia nadruku poprzez tarcie o powierzchnię bębna pralki. Ponadto zabezpieczy to element graficzny przed zahaczeniem o zamki czy haftki innych ubrań.

Kolejną zasadą, która pozwoli nam odpowiednio dbać o koszulki polo z nadrukiem, jest ustawienie programu przeznaczonego dla tkanin delikatnych. Musimy pamiętać o tym, że temperatura wykonywanego prania nie może być wyższa niż 40 stopni. Najlepiej także zrezygnować z wirowania, które zwiększa ryzyko uszkodzenia nadruku poprzez tarcie o bęben pralki.

Czy używanie detergentów jest bezpieczne dla koszulek polo z nadrukiem?

Nadruki na koszulkach niespecjalnie lubią różnego rodzaju detergenty chemiczne. Aby móc cieszyć się ubraniami jak najdłużej, powinniśmy pamiętać przede wszystkim o posortowaniu prania w sposób kolorystyczny – białe, czarne i kolorowe. Dzięki temu unikniemy zafarbowania materiału, z którego uszyta jest dana koszulka. Do prania powinniśmy używać tylko delikatnych środków piorących, wówczas nie osłabią one trwałości kolorów. Niewskazane jest używanie wybielaczy oraz odplamiaczy, ponieważ mogą negatywnie wpłynąć na nadruk na koszulce.

Jak powinno się suszyć i prasować koszulki polo z nadrukiem?

Ostatnim kluczowym elementem w kwestii dbania o koszulki polo z nadrukiem jest ich suszenie i prasowanie. Przede wszystkim należy unikać suszenia w suszarkach bębnowych, ponieważ podobnie jak w pralce, istnieje duże ryzyko uszkodzeń mechanicznych. Koszulki polo z nadrukami powinny wyschnąć naturalnie, ale nie mogą być narażone na bezpośredni wpływ promieni UV. Takie nasłonecznienie może doprowadzić do zmiany koloru oraz kształtu nadruku. Najlepszym sposobem na wysuszenie jest powieszenie ubrania na wieszaku w zacienionym miejscu. Jeżeli chodzi o prasowanie koszulki polo z nadrukiem, należy prasować ją na lewej stronie. Zminimalizuje to ryzyko odklejenia się nadruku od odzieży. Ponadto temperatura żelazka nie powinna przekraczać 150 stopni.

Zastosowanie się do powyższych rad zagwarantuje, że koszulki polo z nadrukiem będą służyć przez długi czas. Prawidłowe dbanie o odzież pozwoli nam uniknąć zbędnych wydatków.