Jak dobrać pilot do bramy?

Otwieranie bramy za pomocą siły fizycznej jest niewygodne i wymaga włożenia dość dużego wysiłku. Zdecydowanie warto postawić albo na bramę, która wyposażona jest w mechanizm i pilot do otwierania i zamykania albo dostosować istniejącą bramę do takiego otwierania. Sprawdź, jak dobrać pilot do bramy?

Zalety automatycznego otwierania bramy

Na rynku dostępne są dwa rodzaje pilotów. Pierwszy jest przeznaczony do kodowania stałego. Za każdym razem, gdy przyciskasz pilot, wysyła on ten sam sygnał, który otwiera i zamyka bramę. Eksperci twierdzą, że system ten bywa zawodny przez wzgląd na to, że istnieje możliwość skopiowania kodu przez osoby postronne.

Piloty do bram różnych producentów, jak choćby pilot Somfy czy pilot do bramy Wiśniowski – przystosowane są do pracy w trybie kodowania dynamicznego zmiennego. Co to oznacza? Za każdym razem, gdy używasz go do otwarcia, pilot emituje sygnał o innej częstotliwości, jednak zgodny z algorytmem, zapamiętanym przez odbiornik umieszczony przy bramie. Tylko oprogramowanie, które jest w nim użyte wie, jaki będzie następny sygnał. Daje to bezpieczeństwo oraz praktycznie niemożliwe skopiowanie kodu przez osoby postronne. Takie są chociażby systemy oraz bramy Wiśniowski.

Jak dobrać odpowiedni pilot do bramy?

Aby dobrać odpowiedni pilot do bramy, należy najpierw sprawdzić, jaki model radioodbiornika wymagany jest do obsługi danego modelu bramy. Dokładne informacje w tym zakresie powinny znajdować się w instrukcji obsługi bramy. Urządzenie to odpowiedzialne jest za komunikację pomiędzy pilotem a bramą. Warto również poznać odpowiednią częstotliwość, która wykorzystywana jest w danym sprzęcie. Również istotna do dobrania odpowiedniego pilota do bramy będzie stosowana droga radiowa.

Na szczęście, w wielu wypadkach można zastosować pilot do bramy uniwersalny, który dostaniesz chociażby w sklepie ster-tronic.pl. Piloty składają się zazwyczaj z trzech przycisków. Pierwszy służy do otwierania bramy. Dzięki drugiemu możesz zatrzymać ten proces. Trzecim zaś możesz bramę zamykać. Tak jest w przypadku pilota do bram Wiśniowski

Piloty różnią się od siebie także rodzajem zastosowanej obudowy. Możesz wybierać pomiędzy modelami bardziej owalnymi bądź kwadratowymi. Wszystko zależy od producenta – inaczej wyglądają pilot do bramy Wiśniowski czy pilot Somfy.