Jak udekorować grób w wyjątkowy sposób przy pomocy sztucznych kwiatów?

Do dekoracji grobów cmentarnych warto wybierać sztuczne kwiaty, które wyróżniają się trwałością, dobrą ceną, a ponadto dostępne są bardzo wielu wariantach.

Sztuczne kwiaty – efektowna dekoracja grobu

Aby uczcić pamięć bliskich osób, które odeszły najczęściej staramy się udekorować nagrobki, stawiając zarówno kwiaty, jak i znicze. Za najdoskonalsze uznaje się oczywiście żywe kwiaty, jednak wymagają regularnego podlewania. Natomiast kwiaty żywe cięte są bardzo nietrwałe. Zatem warto w wyjątkowy sposób udekorować pomnik bliskiej osoby, wykorzystując do tego sztuczne kwiaty. Są to produkty niezwykle trwałe, tym samym mogą stanowić idealną dekorację grobu przez cały sezon. Dzięki wykorzystaniu wysokiej jakości materiałów sztuczne kwiaty niezwykle wiernie odwzorowują kwiaty naturalne. Tym samym nierzadko trudno jest odróżnić czy kwiat stojący na pomniku jest żywy czy sztuczny. Dobrej jakości materiały stosowane do produkcji sztucznych kwiatów sprawiają, że kwiaty te są bardzo odporne na warunki atmosferyczne. Nie szkodzą im intensywne promieniowanie słoneczne, opady atmosferyczne, zalegający śnieg czy porywny wiatr. Pomimo upływu czasu kolor sztucznych kwiatów pozostaje niezmienny, uzupełniając aranżację pomnika.

 

Jak wybrać sztuczne kwiaty na cmentarz?

Wysokiej jakości kwiaty sztuczne to idealna propozycja na dekoracje nagrobka. Doskonale sprawdzają się zarówno wiązanki sztucznych kwiatów jak również sztuczne kwiaty w doniczkach. Do złudzenia przypominają one żywe kwiaty, jednak nie są wymagające, nie wymagają podlewania, dlatego to doskonała dekoracja na cały sezon. Sztuczne kwiaty na cmentarz dostępne są bardzo wielu wariantach kolorystycznych. Najczęściej są to róże, goździki, kalie, a także sztucznie chryzantemy. Niezależnie od gatunku kwiatów, można łączyć je z dowolnymi pnączami, zielonymi listkami, aby dekoracja cmentarna jeszcze bardziej przypominała naturalne, żywe rośliny. Sztuczne kwiaty (zob. https://zniczefenix.pl/kwiaty-sztuczne/bukiety/) idealnie komponują się na pomniku wraz ze zniczami. Wówczas blask zniczy rozświetla kolory kwiatów, przez co pomnik wygląda magicznie.

Ważne jest także to, że sztuczne kwiaty można ze sobą dowolnie komponować, na przykład wybierając różne kolory i odcienie kwiatów, a także różne gatunki. W ten sposób uzyskuje się bardzo ciekawe kompozycje, które wyglądają efektownie i bogato. Doskonałym rozwiązaniem jest tworzenie kompozycji ze sztucznych kwiatów z wykorzystaniem gąbki florystycznej. Daje ona dużą dowolność co do kształtu kompozycji oraz jej wielkości. Kompozycję taką należy jednak dodatkowo obciążyć, aby przy podmuchach wiatru nie uległa przesunięciu.