Jak wybrać bezpieczny wózek spacerowy dla dziecka?

Wybór wózka spacerowego nie jest tak prosty, jak mogłoby się to wydawać. Modele dostępne w sklepach różnią się nie tylko kolorami, ale także funkcjami, akcesoriami wagą. To, na jaki produkt się zdecydujesz powinno zależeć od kilku czynników, o których przeczytasz poniżej.

Wózek spacerowy dla dziecka dopasowany do budżetu

Zanim wybierzesz się na zakupy, warto określić budżet, jaki chcesz przeznaczyć na ten cel. Spacerówki parasolki możesz kupić nawet za 400 zł, natomiast modele typu 2 lub 3w1 kosztują więcej i w tym przypadku musisz liczyć się z wydatkiem 1 tys. do nawet kilku tysięcy złotych za produkt znanej marki reklamowany przez gwiazdy. Pamiętaj, że maluch, który dopiero zaczął siadać, lubi widzieć mamę i tatę, dlatego lepiej sprawdzi się tu wersja, której siedzisko możesz obrócić. Będzie to pierwszy pojazd, do którego bobas przesiądzie się z gondoli. Starszak wędrujący na własnych nóżkach, ale wciąż przysypiający w czasie dalszych wycieczek potrzebuje modelu z regulowanym oparciem. Przedszkolak natomiast zadowoli się prostą parasolką pozwalającą na regenerację sił. Im mniej funkcji ma wózek spacerowy dla dziecka, tym będzie tańszy, jednak bez względu na cenę, nie zapominaj o sprawdzeniu wszelkich niezbędnych atestów.

Wózek dla dziecka spacerowy, który rośnie z maluchem

Wielu rodziców planuje zakup jednego wózka, który posłuży im tak długo, aż ich pociecha nie zacznie chodzić samodzielnie. Taki zabieg niestety rzadko się udaje, ale nie musisz zniechęcać się porażkami innych. Wiele gondoli ma możliwość przekształcenia się w wózek dla dziecka spacerowy, z którego maluch będzie mógł korzystać mniej więcej do ukończenia trzeciego roku życia. W tym przypadku niewątpliwą zaletą jest solidna, wytrzymała konstrukcja, wysoko zawieszone siedzisko z możliwością montażu w dwie strony, kładzione oparcie i duża budka osłaniająca malucha, Do minusów należy jednak waga całego pojazdu i trudność z jego składaniem, co może być szczególnie uciążliwe, gdy często pakujesz wózek do samochodu.

Bezpieczny wózek spacerowy, czyli kilka kwestii, o których warto pamiętać

Omówiliśmy już funkcjonalność i cenę, jednak nie poruszyliśmy najważniejszego tematu, czyli bezpieczeństwa. Każdy wózek dopuszczony do sprzedaży w porządnych sklepach na terenie Polski musi mieć odpowiednie atesty. Jest to swego rodzaju poświadczenie, że pojazd nie zagraża w żaden sposób maluchowi, o ile oczywiście będzie prawidłowo użytkowany. Na co jeszcze zwrócić uwagę? Warto sprawdzić maksymalne obciążenie spacerówki, szczególnie w przypadku starszych dzieci. Poza tym ważny jest sposób składania wózka oraz hamulec, który zapobiegnie przemieszczeniu się spacerówki bez Twojego nadzoru. Przed zakupem możesz też sprawdzić jakość wykonania poszczególnych elementów. Rozwarstwiające się obicie czy wystające elementy metalowe są niedopuszczalne. Jeśli wszystko skontrolujesz, na pewno wybierzesz bezpieczny wózek spacerowy.

Wózek spacerowy nie musi być drogi, ale na pewno powinien być bezpieczny i komfortowy dla malucha. Kierując się powyższymi wskazówkami, dokonasz trafnego zakupu.