Jak zaciągnąć pożyczkę online i kiedy warto z niej skorzystać?

Pożyczkę coraz częściej można zaciągnąć nie tylko w oddziale banku czy firmy pożyczkowej, ale również przez internet. Jest to bardzo wygodny i szybki sposób na pozyskanie gotówki. Na jakich zasadach można ubiegać się o pożyczkę i kiedy warto z niej skorzystać?

Bankowa pożyczka online — jak ją uzyskać?

Coraz więcej banków posiada w swojej ofercie pożyczki online, jednak skierowane są one głównie dla klientów, którzy posiadają w danym banku konto osobiste. Wszystko dlatego, że za pomocą bankowości internetowej możliwe jest szybkie zweryfikowanie klienta. Pożyczki online charakteryzują się uproszczoną procedurą oceny zdolności kredytowej, bowiem często ogranicza się ona do oceny wpływów, jakie odnotowuje się na koncie klienta oraz uśrednionych, miesięcznych wydatków. Aby uzyskać pożyczkę online, wystarczy zalogować się do swojej bankowości internetowej i wypełnić stosowny wniosek. Cała procedura odbywa się bez wychodzenia z domu, zatem o pożyczkę można wnioskować właściwie o każdej porze. Zazwyczaj klienci w ramach pożyczki online mogą otrzymać od kilkuset do kilku tysięcy złotych — nie są to więc wysokie kwoty, jednak mogą stanowić uzupełnienie domowego budżetu w razie potrzeby.

Jak wnioskować o pożyczkę w firmie pożyczkowej?

Procedura wnioskowania o pożyczkę w wyspecjalizowanej firmie wygląda nieco inaczej, bowiem w pierwszej kolejności musi ona zweryfikować swojego klienta. Zazwyczaj tego typu pożyczki udzielane są na dowód, zatem wystarczy wypełnić wniosek, w którym wpisuje się dane osobowe oraz wybrane dane z dokumentu tożsamości. Następnie klient przechodzi weryfikację, która polega na zalogowaniu się do bankowości internetowej i wykonaniu przelewu na rachunek firmy pożyczkowej na kwotę np. 1 zł. Po pozytywnym przejściu weryfikacji i zaakceptowaniu wniosku klient może otrzymać pieniądze na konto. Cała procedura została uproszczona do minimum, gdyż firmy pożyczkowe zazwyczaj nie badają zdolności kredytowej swoich klientów. Niemniej jednak wiele firm nie udziela obecnie pożyczek osobom zadłużonym, które posiadają niespłacone zobowiązania finansowe.

Kiedy warto zaciągnąć pożyczkę online?

Pożyczka online może być uzupełnieniem domowego budżetu, jeśli przytrafią się niespodziewane wydatki bądź takie, które w znacznym stopniu przekraczają możliwości finansowe osób prowadzących gospodarstwo domowe. Warto mieć na uwadze, że choć sama pożyczka nie opiewa na wysoką kwotę, to zazwyczaj środki finansowe przeznaczane są na pokrycie wydatków bieżących, a nie o charakterze inwestycyjnym. Klient nie musi jednak podawać, na co przeznaczy otrzymane pieniądze, co dla wielu osób niewątpliwie jest zaletą. Pożyczka online, zarówno bankowa, jak i pozabankowa, charakteryzuje się uproszczoną procedurą wnioskowania, która jest niezwykle wygodna dla klientów. Zobowiązanie spłaca się w miesięcznych ratach, których ilość zależy głównie od kwoty pożyczki oraz możliwości pożyczkobiorcy. Na pojedynczą ratę składa się pożyczony kapitał wraz z odsetkami umownymi, przy czym zwykle wyżej oprocentowane są pożyczki pozabankowe.