Jak zadbać o włosy po urodzeniu dziecka

Pojawienie się na świecie Maluszka to cudowne doświadczenie, ale też spore wyzwanie. Na młodą Mamę czeka teraz wiele nowych obowiązków. Jednak poświęcając się opiece nad dzieckiem, nie można zapominać o własnym zdrowiu. Koniecznie trzeba zadbać o dobrą kondycję i pomóc organizmowi w regeneracji. Dotyczy to również skóry, włosów i paznokci.

Jak ciąża wpływa na włosy?

Ciąża przyczynia się do wielu istotnych zmian w organizmie. Przez dziewięć miesięcy przygotowuje ciało do porodu, stając się też „mieszkaniem” nowego lokatora. W tym okresie odczuwa się całą gamę różnych doznań. Czasami dolegliwości mogą być męczące, ale ciąża wpływa też pozytywnie na organizm. Często w czasie ciąży poprawia się cera, kondycja paznokci, a przede wszystkim włosów.

Cykl życia włosów przechodzi trzy etapy. Pierwszy z nich – anagen – to etap wzrostu włosa. Drugi – katagen jest stanem zatrzymania wzrostu i przygotowania włosa do wypadnięcia. Ostatni etap – telogen – to faza odpoczynku meszka włosowego, kiedy formuje się nowa łodyga, wypychając tę starą. W czasie ciąży wydzielają się hormony, które oddziałują na cały organizm, między innymi na włosy. Poziom estrogenów ulega znacznemu wzrostowi, co pozytywnie wpływa na zdrowie włosów. W dodatku często pomijana jest faza katagenu, więc włosy prawie nie wypadają, jest ich więcej, są gęstsze, zdrowsze i szybciej rosną.

„Pociążowe” problemy z włosami

Po porodzie organizm powoli wraca do stanu sprzed ciąży. Zazwyczaj jest to proces pozytywnych zmian, jednak w przypadku włosów może być powodem do niepokoju. Estrogen zaczyna być produkowany w dużo mniejszych ilościach, co wiąże się z przyspieszonym gubieniem włosów. Czasami mogą one wypadać nawet całymi garściami.

Nadmierne wypadanie włosów można zaobserwować już po 2 miesiącach od porodu. Ponadto nie jest to jedyny problem, z jakim borykają się młode Mamy. Dziewięć miesięcy ciąży, a także wyczerpujący poród nie pozostają bez wpływu na wygląd włosów. Często stają się one matowe, osłabione i kruche. Chociaż zazwyczaj jest to stan przejściowy, jednak zdarza się, że włosy nie odzyskują już dawnego wyglądu. Należy wówczas im w tym pomóc i jak najszybciej zadbać o ich kondycję. Warto zdać się na ekspertów w dziedzinie suplementacji organizmu i odwiedzić Sklep Ochnaturalnie.

Czy włosom można pomóc? Och, naturalnie!

Nie tylko można, ale trzeba pomóc osłabionym i wypadającym włosom. Zdrowe jedzenie, ruch fizyczny i odpoczynek są bardzo ważne. Oprócz tego, warto jest wspomóc organizm naturalnymi suplementami diety. Sklep Ochnaturalnie posiada w ofercie naturalne produkty pomagające w osiągnięciu celu. Jeśli celem są gęste i długie włosy, warto sięgnąć po suplement z serii „Twój Cel To” który powstał właśnie z myślą o zdrowych włosach. Modne i ekologiczne opakowanie zawiera 100 tabletek o wyjątkowym składzie. Przede wszystkim biotynę oraz ekstrakt z pędów bambusa, krzemionkę, cynk, selen i witaminy z grupy B.

Biotyna jest głównym budulcem włosów i paznokci. Wzmacnia włosy, przyspiesza ich porost i nadaje im zdrowego wyglądu. Ponadto poprawia też wygląd i kondycję skóry. Ekstrakt z pędów bambusa z krzemionką dodatkowo wzmacnia cebulki włosów i hamuje ich wypadanie. Tabletki Biotyna 10 dostarczają też organizmowi mikroelementy i witaminy B1, B6, B12. Taki skład zapewnia osiągnięcie celu, jeśli „Twój cel to gęste i długie włosy”. Produkt jest naturalny, wegetariański, wolny od GMO, a także pozbawiony, między innymi laktozy, glutenu i rozpuszczalników.