Jaki zegarek do intensywnej aktywności fizycznej?

 

Zegarek już dawno przestał być wyłącznie modnym dodatkiem do ubioru lub praktycznym gadżetem, wskazującym czas. Zaawansowane funkcje współczesnych czasomierzy czynią je urządzeniami przydatnymi w trakcie wielu codziennych aktywności, a jedną z nich jest uprawianie sportu. Jaki zegarek sprawdzi się w trakcie wykonywania intensywnych treningów i na co zwracać uwagę, wybierając sprzęt do trenowania w trudnych warunkach?

Czym powinien charakteryzować się dobry zegarek sportowy?

Zegarki sportowe to obecnie jedna z najbardziej rozbudowanych kategorii na rynku zegarmistrzowskim. Obejmuje ona zarówno elektroniczne urządzenia oferujące szereg zaawansowanych trybów treningowych, jak i czasomierze z tradycyjnym mechanizmem, które z uwagi na swoją konstrukcję oraz właściwości nadają się do wymagających aktywności. Które parametry okazują się kluczowe w przypadku zegarków dla osób aktywnych? Przyjrzyjmy się bliżej najważniejszym cechom sportowych modeli.

Materiały, z których produkuje się zegarki sportowe

Pierwszą cechą, która odróżnia zegarki sportowe od modeli fashion czy zegarków klasycznych, jest jakość zastosowanych materiałów. W tego rodzaju urządzeniach liczy się przede wszystkim wytrzymałość, dlatego ich koperty konstruowane są z wysokogatunkowej stali nierdzewnej lub tytanu. Pasek w zegarku sportowym powinien być wygodny, lekki i przyjazny dla skóry, a przy tym odporny na zanieczyszczenia i łatwy do utrzymania w czystości.

Wszystkie te kryteria doskonale spełniają tworzywa sztuczne: guma, silikon lub kauczuk. W gumowy pasek wyposażony został np. zegarek Alpina AL-283FWT5NAQ6. Równie ważny jest materiał, z którego wyprodukowane jest szkło w zegarku sportowym. Nieprzypadkowo stosuje się w nich odporne na stłuczenia szkło mineralne lub chroniące przed zarysowaniami szkło szafirowe.

Wodoszczelność w zegarkach dla aktywnych

Zegarek dedykowany aktywnościom sportowym powinien być również odporny na wstrząsy oraz zalania. Topowe modele renomowanych firm oferują wysokie klasy wodoszczelności – od 3 ATM w górę. Dzięki temu, z zegarkiem na ręku nie tylko można brać kąpiel lub pływać, ale także nurkować na większych głębokościach. Warto dodać, że wysoki stopień szczelności to także dodatkowa ochrona mechanizmu przed kurzem oraz pyłem.

Funkcje i tryby sportowe

Na uwagę zasługuje również funkcjonalność sportowych czasomierzy, posiadających liczne tryby treningowe. Przykładowo, wyprodukowany przez markę Alpina zegarek AL-283LBBW5SAQ6 oferuje m.in. pomiar wysokości oraz głębokości, stoper, barometr, łączność Bluetooth oraz wiele innych funkcji przydatnych w trakcie uprawiania rozmaitych aktywności na zewnątrz, takich jak pomiar tętna, monitorowanie regeneracji czy indywidualne wskazówki trenera personalnego.

Zegarki Alpina – wysokiej jakości sprzęt dla aktywnych

Osoby, które regularnie uprawiają sport w trudnych warunkach, doskonale zdają sobie sprawę z faktu, jak cennym wsparciem jest profesjonalny zegarek sportowy. Funkcje oraz tryby, w które wyposażono każdy stworzony przez markę Alpina zegarek, w połączeniu z wysoką jakością materiałów, czynią sprzęt tej renomowanej marki cennym wsparciem dla każdego miłośnika terenowych aktywności.