Jakie barierki drogowe warto wybrać?

Interesują Cię barierki drogowe, ale nie wiesz, jakie rozwiązanie wybrać? Czym jest bariera u11a i bariera u12a? Jeśli szukasz podpowiedzi, znajdziesz je w poniższym artykule. 

  1. Do czego służą barierki drogowe?
  2. Jakie bariery drogowe warto wybierać?

Barierki drogowe są swego rodzaju przeszkodą, której zadaniem jest chronienie danej drogi przed pojazdami. Gdzie wykorzystuje się barierki drogowe? Który rodzaj barierek drogowych warto wybrać? Na pytania odpowiadamy w dzisiejszym wpisie. 

Do czego służą barierki drogowe?

Do czego służą barierki drogowe? Otóż barierki drogowe to elementy infrastruktury drogowej, które wykorzystuje się w celu zabezpieczenia poszczególnych dróg przed różnego rodzaju pojazdami. Nierzadko montuje się je do ochrony skrzyżowań, przed poślizgnięciem czy po to, aby w danym miejscu samochody nie wyjeżdżały poza wyznaczoną drogę. Tego typu bariery ochronne drogowe mają ogromny wpływ na to, czy zapewnienie bezpieczeństwa ruchu drogowego zostanie przeprowadzone w odpowiedni sposób. 

Takie barierki produkuje się z różnych materiałów. Do najpopularniejszych zalicza się oczywiście rozwiązania metalowe, które świetnie sprawdzają się w każdych warunkach atmosferycznych. Między sobą barierki drogowe — na przykład u11a czy u12a – różnią się nie tylko wielkością czy kształtem, ale także sposobem montażu. Na przykład balustrada u11a przytwierdzana jest do podłoża za pomocą specjalnych kotew, a bariera u12a – za pośrednictwem przegubów. Jeśli natomiast chodzi o kształt, mamy na myśli to, że na rynku znajdziesz takie rozwiązania, jak bariera u11a szczeblinkowa rurowa czy barierka drogowa u12a typu olsztyńskiego. Dokładnie zapoznaj się ze wszystkimi konstrukcjami, aby mieć pewność, że ostatecznie wybierzesz najlepsze rozwiązanie.

Jakie bariery drogowe warto wybierać?

Jakie barierki drogowe warto wybierać? Najbardziej polecane rozwiązanie to bariera u11a oraz u12a. To specjalne rodzaje barierek, które przeznaczone są głównie do ochrony — na przykład chodników — przed pojazdami. Barierki u11a – nazywane także barierkami kotwionymi — zbudowane są z reguły z metalowej konstrukcji, którą przytwierdza się do danego miejsca za pośrednictwem kotew. Chronią drogi przed pojazdami wyróżniającymi się małą masą, a mianowicie przed motocyklami czy samochodami osobowymi. Natomiast barierka u12a, która także jest metalową konstrukcją, przytwierdzana jest do podłoża za pomocą przegubów. Takie rozwiązanie chroni chodnik — i tym samym pieszych — przed pojazdami, które mają większą masę — na przykład przed autobusami lub ciężarówkami. 

Jeśli interesuje Cię bariera u11a czy bariera u12a cena obu rozwiązań jest stosunkowo niska i zależy głównie od rozmiaru, czy kształtu. Bez względu na to, jaką opcję wybierzesz, kupując barierki drogowe u sprawdzonego producenta, otrzymasz trwałe i odporne na korozje produkty, które skutecznie będą chronić daną drogę przed pojazdami. Barierki ogólnie są bardzo proste w montażu oraz konserwacji. Jeżeli chcesz się dowiedzieć, czy poszukiwana przez ciebie bariera drogowa jest dostępna w aktualnej ofercie producenta, możesz sprawdzić na stronie wszystkie rodzaje barier drogowych lub wysłać zapytanie. Warto wówczas zaznaczyć, czy chodzi o bariery chodnikowe, które mają uniemożliwiać przejechanie pojazdu, czy też modele zabezpieczające krawędź drogi.