Jakie zastosowanie mają elektrozaczepy?

Trwałe elektrozaczepy pełnią niezwykle ważną funkcję we wszystkich miejscach, gdzie chcesz kontrolować dostęp do budynków, pomieszczeń lub terenów. Dlatego tego typu elementy mają tak szerokie zastosowanie – nie tylko w domach jednorodzinnych, ale również w przestrzeniach użytku publicznego. Sprawdź, gdzie szczególnie często wykorzystywane są elektrozaczepy!

Gdzie najczęściej montowane są elektrozaczepy?

Domofony

To właśnie do domofonów najczęściej montowane są elektrozaczepy. Dzięki nim możesz kontrolować dostęp do swojego domu, danego pomieszczenia czy klatki schodowej. W ten sposób nie tylko dbasz o bezpieczeństwo, ale też skutecznie ograniczysz możliwość wtargnięcia niepowołanych osób. Takie domofony z elektrozaczepami często są montowane nie tylko w domach jedno- lub wielorodzinnych, ale również w biurach, zakładach produkcyjnych, gabinetach lekarskich i innych miejscach, gdzie przechowywana jest wartościowa infrastruktura.

Zwróć tylko uwagę na to, że elektrozaczepy są montowane jedynie do konkretnych drzwi. Nie jest możliwe, żeby zostały dołączone do wahadłowych lub szklanych modeli.

Bramy garażowe i uliczki

Elektrozaczepy mogą ograniczać dostęp nie tylko do budynku, ale też do znacznie większego obszaru. W takim przypadku są montowane na bramach garażowych lub uliczkach. W ten sposób możesz jeszcze lepiej zabezpieczyć ogródek i teren wokół domu przed niepowołanymi gośćmi. Ciekawe jest także to, że elektrozaczepy działają nawet na odległość, więc w dowolnej chwili wpuścisz wyznaczone osoby.

Prywatne szafki

Masz dzieci lub zwierzęta? W takim razie musisz dobrze zabezpieczyć dostęp do niektórych szafek czy szuflad. Szczególnie jeśli masz tam leki, środki chemiczne, narzędzia bądź ostre przedmioty. Wtedy przydają się meble z elektrozaczepami, ponieważ naprawdę skutecznie utrudniają dostęp do niebezpiecznej zawartości. Wówczas ochronisz najmłodszych lub czworonogi przed zatruciem, skaleczeniem się itp.

Zauważ, że szafki z ograniczonym dostępem to też dobre rozwiązanie w biurach, ponieważ warto przechowywać w nich najważniejsze dokumenty, z których mogą korzystać tylko wyznaczeni pracownicy.

Wyjścia ewakuacyjne

Bardzo często elektrozaczepy są montowane do drzwi ewakuacyjnych i przeciwpożarowych. W ten sposób skutecznie zabezpieczają drzwi, a tym samym nawet pod wpływem ciśnienia nie dojdzie do ich samoistnego otwarcia. Wtedy osoby, które chcą skorzystać z tego typu drogi awaryjnej, zyskają dodatkową ochronę. Tego typu elektrozaczepy mogą też być montowane do drzwi przeciwpożarowych, prowadzących do wartościowej infrastruktury.