Kapok ratunkowy dla dziecka – który wybrać? Gdzie kupić?

Kapok ratunkowy to rzecz, którą bezwzględnie należy mieć w swojej szafie, jeśli lubi się spędzać aktywnie czas w pobliżu wody. Na rynku nie brakuje modeli od polskich i zagranicznych producentów: aż ciężko zdecydować się na coś konkretnego! Jeżeli chodzi o kapok ratunkowy dziecięcy, to należy zwrócić uwagę na kilka ważnych aspektów podczas jego zakupu. Jakie to aspekty?

Jak wygląda dobry kapok ratunkowy dziecięcy?

Kapok ratunkowy dla dziecka różni się nieco specyfikacją od “dorosłych” modeli – i nie mam tu na myśli jedynie jego wymiarów. Przede wszystkim kapok ratunkowy dziecięcy posiada obszerny kołnierz, który gwarantuje pionową i stabilną pozycję w wodzie. Ponadto powinien posiadać obszyty, niewyczuwalny, aczkolwiek niezastąpiony pas krokowy, dzięki czemu eliminuje się ryzyko wysunięcia dziecka z wnętrza kamizelki. Standardem są również żywe, jasne kolory i odblaski ułatwiające ewentualne poszukiwania podczas akcji ratunkowej. Specjalny uchwyt z tyłu kamizelki pozwala opiekunowi na szybkie i bezproblemowe wyciągnięcie pociechy z wody.  Dodatkowe, choć już nie do końca konieczne elementy, to: przyjazny design (aby zachęcić nieco bardziej kapryśnych milusińskich), kieszonki na drobiazgi.

Który producent posiada najlepsze kapoki ratunkowe dla dzieci?

Na polskim rynku już od wielu lat działa prężnie marka o nazwie Aquarius. Jeżeli jesteś stałym bywalcem spływów kajakowych, to z całą pewnością miałeś już do czynienia ze sprzętem tej firmy: Aquarius zaopatruje większość wypożyczalni sprzętu wodnego na terenie naszego kraju w wysokiej klasy kajaki polietylenowe oraz kapoki ratunkowe i asekuracyjne. W jego ofercie nie brakuje także kapoków ratunkowych dziecięcych – i to w naprawdę niskich, korzystnych cenach! Modele “Orka” i “Kapitan” cieszą się niesłabnącą popularnością wśród rodziców i ich dzieci. Nie ma w tym nic dziwnego: przykuwający oko design, przystępna cena (ok. 100 złotych), niezawodność – to aspekty nie do przeoczenia. Ponadto muszę zaznaczyć, że wszystkie kapoki ratunkowe Aquariusa (nie tylko te dziecięce, ale ogólnie: wszystkie) spełniają wszelkie niezbędne normy określone w międzynarodowych konwencjach.

A co z wyższej półki cenowej?

Jeżeli cenisz sobie produkty jakości premium, to powinien zainteresować Cię kapok ratunkowy dziecięcy firmy Peak UK. Peak UK to bardzo rozpoznawalna marka, zwłaszcza wśród osób zajmujących się sportem zawodowo. Pochodzi z Wielkiej Brytanii i słynie ze współpracy z najlepszymi: z mistrzami świata i olimpijczykami. Dzięki ich radom i uwagom projektanci Peak UK są w stanie stworzyć produkty szyte na miarę potrzeb nawet najbardziej wymagających konsumentów. Nie inaczej jest z kamizelkami ratunkowymi i asekuracyjnymi – z całą pewnością będziesz zadowolony, jeżeli zdecydujesz się na którąkolwiek z nich.

Gdzie kupić kapok ratunkowy?

Kapok ratunkowy dla dziecka najlepiej jest zakupić w sklepie zajmującym się tylko tematyką sportów wodnych. Aby cały proces przebiegł szybko i bezproblemowo, polecam zaopatrzyć się w niego w sklepie internetowym: wystarczy jedynie dobrać odpowiedni rozmiar. A to nic trudnego! Zważ dziecko i zmierz jego obwód klatki piersiowej. Zakupy drogą online są niesamowicie wygodne: błyskawicznie możesz porównać ceny tego samego produktu w kilku punktach. Na podstawie mojej analizy mogę Ci z czystym sumieniem polecić stronę gosup.pl stworzony przez firmę seomamut.pl zajmującą się tworzenie stron. Niskie ceny oraz kontakt z bardzo pomocną obsługą sklepu przemawiają do mnie w 100%. A do Ciebie?