Kluczowe postacie serialu Peaky Blinders

Brytyjski serial „Peaky Blinders” cieszy się ogromną popularnością, na co wpływa ciekawy montaż, wciągająca historia i wyraziści bohaterowie. Nie dość, że aktorzy wcielający się w kluczowe postacie zostali świetnie dobrani podczas castingu, to dodatkowo przez zdecydowaną większość sezonów składających się na serial dają z siebie naprawdę wszystko. Do najważniejszych postaci serialu zdecydowanie należy zaliczyć Thomasa Shelby’ego (w tej roli Cillian Murphy), który wspólnie ze swoim starszym bratem Arthurem (Paul Anderson) i ciotką Polly (Helen McCrory) rządzą tytułowym gangiem Peaky Blinders.

  1. Prawdziwy lider gangu Peaky Blinders
  2. Starszy brat Tommy’ego
  3. Żona głównego bohatera Peaky Blinders

Chociaż na temat bohaterów serialu napisano już wiele, przygotowaliśmy kilka ciekawostek na temat serialowych braci Shelby oraz Grace Helen Burgess Shelby (Annabelle Wallis), która z wielu powodów okazała się niezwykle kluczową postacią.

Prawdziwy lider gangu Peaky Blinders

Cillian Murphy stworzył niezwykle ciekawą postać, która na stałe zapisała się w popkulturze. Grany przez niego Thomas Shelby jest prawdziwym szefem Peaky Blinders, czyli jednego z najsilniejszych gangów w całym Birmingham. Równie interesująca co przedstawiane na ekranie przygody bohatera jest jego historia. Tommy Shelby walczył w I wojnie światowej, za co został odznaczony. Niestety, traumatyczne przeżycia mocno wpłynęły na jego psychikę, co odbiło się na późniejszym zachowaniu.

Starszy brat Tommy’ego

Arthur Shelby jest serialowym starszym bratem głównego bohatera. Aktor Paul Anderson stworzył postać, która charakteryzuje się bardzo dużym poczuciem lojalności wobec rodziny, przez co czasami można nim łatwo manipulować. Podobnie jak Tommy jest weteranem I wojny światowej cierpiącym przez wojenne traumy. To właśnie dlatego tak chętnie sięga po alkohol oraz narkotyki. Arthur słynie ze swojej porywczości, która nieco zmalała po ślubie.

Żona głównego bohatera Peaky Blinders

Atrakcyjna Grace Helen Burgess Shelby zagrana przez Annabelle Wallis została początkowo przedstawiona jako drugoplanowa postać. Ładna, ale z pozoru nieistotna dla fabuły barmanka, która okazała się tajnym współpracownikiem policji. Z czasem jednak zaczęła czuć coś więcej do głównego bohatera, co ostatecznie doprowadziło do ślubu. Grace Burgess to bohaterka, która jest bardzo oddana swojemu mężowi, co niestety nie kończy się dla niej pomyślnie. W przeciwieństwie do wielu innych kobiecych postac, żona Tommy’ego z czasem zaczyna nosić bardzo eleganckie stroje, co podkreśla jej urodę.