Kupno, sprzedaż, wynajem nieruchomości – do kogo się zgłosić w Poznaniu?

Close-up of a woman’s hands holding the keys to a new house, a woman moves into a new apartment.

Współpraca z takim specjalistą jak agent nieruchomości to dobre rozwiązanie dla wszystkich osób, które potrzebują pomocy w kupnie, sprzedaży lub wynajęciu domu lub mieszkania. Samodzielne działania w tym zakresie wymagają poświęcenia sporej ilości czasu, dlatego cały proces niejednokrotnie się wydłuża. Co warto wiedzieć na temat współpracy?

Agent nieruchomości – dlaczego warto skorzystać z jego pomocy?

Samodzielne szukanie ofert mieszkań lub domów bywa męczące. Tak samo jak wystawianie ogłoszeń dotyczących sprzedaży lub wynajmu nieruchomości. Warto pamiętać, że liczba portali ogłoszeniowych jest naprawdę spora. Wiele osób nie wie również jak szczegółowa powinna być oferta i jakie informacje powinny się w niej znaleźć. Kolejną kwestią jest konieczność odpowiadania na liczne telefony oraz umawianie się na oglądanie mieszkania.

Osoby, które na co dzień prowadzą dość intensywny tryb życia i mają mało czasu powinny oddać tego typu sprawy w ręce agenta. Warto zaznaczyć, że tacy specjaliści doskonale znają rynek, wiedzą gdzie szukać najlepszych ofert i gdzie umieszczać ogłoszenia. Mają także dostęp do baz danych oraz różnych kontaktów. Kolejną ważną korzyścią jest pewność, iż transakcja zostanie przeprowadzona w sposób zgodny z prawem.

Jak znaleźć dobrego agenta?

Niezależnie od tego czy naszym celem jest sprzedaż, kupno czy wynajem nieruchomości, warto poszukać agenta, który jest jednocześnie rzeczoznawcą majątkowym. W takim przypadku mamy pewność, że będzie on faktycznym ekspertem i może pochwalić się wysokimi kwalifikacjami oraz gruntowną wiedzą. Ważne jest też indywidualne podejście oraz zaangażowanie.

Obecność tych dwóch cech możemy stwierdzić już na pierwszym spotkaniu z agentem. Warto zaznaczyć, że wybierając osobę, która jest jednocześnie rzeczoznawcą, cały proces zostanie poprzedzony profesjonalną wyceną. Oprócz tego specjalista sprawdzi stan formalno-prawny i w profesjonalny sposób zaprezentuje nieruchomość.

Zapraszam: agent nieruchomości Poznań