Kurs wedding plannera – jakie umiejętności się na nim zdobywa?

Każda para młoda pragnie, aby jej ślub stanowił wyjątkowe przeżycie i miał piękną oprawę. Narzeczeni często czują się przeciążeni nadmiarem obowiązków związanych z organizacją wesela. Coraz częściej to zadanie powierzają wedding plannerom. Konsultanci pomagają im znaleźć salę weselną, zespół muzyczny, kamerzystę, fotografa i catering. Jak zostać profesjonalnym organizatorem ślubów?

Z czym wiąże się zawód wedding plannera?

Wedding planner to dość odpowiedzialny zawód, który wymaga empatii i doskonałych zdolności komunikacyjnych. Ponadto trzeba znać zagadnienia formalno-prawne związane z organizacją ślubu kościelnego, konkordatowego, cywilnego i humanistycznego. Dowiedzieć się więcej nt. zawierania małżeństw przez pary różnych narodowości i wyznań.

Kurs wedding plannera prowadzony przez praktyka

Organizator ślubów powinien być dobrze przygotowany do pracy w zawodzie. Twojej uwadze polecamy kurs wedding plannera, który wyposaży Cię w przydatną wiedzę i umiejętności. Wybierz szkolenie poprowadzone przez praktyków z wieloletnim doświadczeniem w branży. “Wedding Planner kurs – konsultant ślubny i organizator wesel” stanowi godne uwagi rozwiązanie. Swoim doświadczeniem podzieli się Katarzyna Gajek, która przygotowała ślub Małgorzaty Kożuchowskiej i Katarzyny Zielińskiej.

Jak konsultant ślubny może pozyskać klientów? Co należy do jego obowiązków?

Podczas kursu konsultantka ślubna podpowie Ci, w jaki sposób możesz pozyskać klientów i promować swoje usługi. Wyjaśni też, jak powinno wyglądać zawieranie umowy zabezpieczającej interesy obu stron. Szkolenie przybliży Ci także obowiązki konsultanta ślubnego. Dowiesz się, jak znaleźć salę weselną, catering, wymarzoną suknię dla panny młodej i unikatowe zaproszenia na uroczystość.

Jak organizator ślubów powinien budować relacje z klientami?

Profesjonalny wedding planner potrafi wczuć się w sytuację klientów, bo umożliwia mu to dobrze rozwinięta empatia. Jednocześnie umie stawiać zdrowe granice i nie wychodzi poza relację klient-zleceniodawca. Nie uczestniczy w konfliktach między narzeczonymi i nie opowiada się po żadnej ze stron. Dzięki doskonale rozwiniętej komunikacji poznaje potrzeby swoich klientów i odpowiada na nie.

Znajomość trendów ślubnych

Konsultant ślubny powinien znać najnowsze trendy w branży. Cenną wiedzę może zdobyć podczas targów. Służą one również nawiązywaniu kontaktów biznesowych. Lista sprawdzonych i niezawodnych podwykonawców stanowi cenny kapitał.

Tradycje weselne w różnych kulturach

Organizator ślubów powinien zaznajomić się z różnymi zwyczajami. Przedstawiciele poszczególnych kultur w odmienny sposób celebrują zawarcie związku małżeńskiego. Należy to uwzględnić, tworząc kreatywny scenariusz imprezy.

Co jeszcze liczy się w zawodzie konsultanta ślubnego?

Wedding planner powinien być kreatywny, a zarazem odpowiadać na potrzeby klientów. W koncepcji uroczystości musi uwzględnić oczekiwania pary młodej. W zawodzie konsultanta ślubnego liczy się również elastyczność i umiejętność szybkiego reagowania. Co zrobić, gdy zamówiony tort dociera uszkodzony? Jakie działania przedsięwziąć, gdy z powodu burzy ślub nie może odbyć się w plenerze? Przydatnych wskazówek udzieli Ci Dorota Gajek podczas kursu z wedding planningu. Już dziś zapisz się na to szkolenie.