Lifting twarzy – czy warto?

From above of relaxed young female client getting SMAS ultrasound face lifting massage with professional equipment in beauty center

Wśród najpopularniejszych zabiegów medycyny estetycznej należy wymienić lifting twarzy. Tak naprawdę jest to ogólne określenie wielu różnych zabiegów, których cele są do siebie bardzo zbliżone. Sprawdź, czym jest lifting twarzy i czy warto się na niego zdecydować.

Co to jest lifting twarzy?

Mianem liftingu twarzy określa się zabiegi mające zlikwidować objawy starzenia się w tym obszarze. Zabieg ujędrnia skórę i prowadzi do likwidacji nadmiaru obwisłej tkanki. Ponadto poprawia owal twarzy i redukuje zmarszczki. Czy oznacza to, że lifting twarzy to zabieg tylko dla osób w starszym wieku? Niekoniecznie, ponieważ u niektórych ludzi pierwsze zmarszczki powstają już po ukończeniu 20. roku życia. Dlatego też na zabieg często decydują się również ludzie całkiem młodzi. Jednak czy robią dobrze?

Skuteczność liftingu twarzy

Podstawowym pytaniem, na które trzeba znaleźć odpowiedź, jest to o skuteczność liftingu twarzy. Czy efekty rzeczywiście są widoczne? Najprościej byłoby odpowiedzieć, że tak, jednak pod pewnymi warunkami. Przede wszystkim chodzi o rodzaj zabiegu oraz zastosowaną technologię. Obecnie dostępne są metody, które gwarantują bardzo widoczne efekty. Dlatego też warto wybierać dobre salony medycyny estetycznej. Trzeba w tym miejscu zaznaczyć, że w dziedzinie tej wiele się zmieniło w ostatnich latach. Miał miejsce znaczny rozwój technologiczny, przez co nowoczesne urządzenia, w profesjonalnych rękach są o wiele skuteczniejsze niż sprzęt wykorzystywany powszechnie jeszcze kilkanaście lat temu.

Lifting twarzy i jego koszt

Główne pytanie, zawarte w tytule, dotyczy opłacalności liftingu twarzy. Tym samym musimy poruszyć kwestię kosztów. Otóż lifting twarz to koszt od kilkuset do kilku tysięcy złotych. Wszystko zależy od typu zabiegu, liczby powtórzeń oraz danego salonu medycyny estetycznej. Pozornie mogłoby się wydawać, że najlepiej wybrać najtańszą opcję. W rzeczywistości najbardziej opłacalne są nieco droższe zabiegi. Rzecz w tym, iż gwarantują one zdecydowanie lepsze efekty. Co więcej, droższy zabieg, przeprowadzony w dobrym salonie, to mniejsze prawdopodobieństwo wystąpienia powikłań.

Zapisz się już dziś: lifting twarzy Poznań