Myjka lakiernicza – uniwersalne i oszczędne rozwiązanie w Twoim warsztacie

pistolet lakierniczy

Myjka lakiernicza przeznaczona jest do mycia pistoletów lakierniczych. Przypomina ona swoim kształtem zmywarkę do naczyń, którą uruchamia się przy pomocy zegara sterującego. Proces mycia pistoletów lakierniczych i natryskowych przebiega w obiegu zamkniętym, podobnie jak zmywanie naczyń. Dzięki wyposażeniu myjki lakierniczej w specjalny system recyrkulacji rozpuszczalnika, wykorzystanie środka czyszczącego jest optymalne. W trakcie czyszczenia sprzętu w myjce do pistoletów lakierniczych jest on przedmuchiwany przez sprzężone powietrze w taki sposób, że preparat czyszczący nie wnika do kanału wypełnionego powietrzem. Warto pamiętać o tym, że producenci pistoletów lakierniczych zalecają i rekomendują czyszczenie tego sprzętu w myjkach lakierniczych – więcej dowiesz się na stronie https://www.myjki360.pl/myjki-lakiernicze.

Zasady działania myjki lakierniczej

Stanowisko pracy w warsztacie zazwyczaj wyposażone jest  w komorę, która służy do automatycznego czyszczenia pistoletów lakierniczych i natryskowych oraz w pędzel pozwalający na czyszczenie manualne. Dzięki temu uzyskujemy zintegrowany system czyszczący. Specyfiką myjki lakierniczej jest to, że jest ona zasilana pneumatycznie. Myjka do pistoletów lakierniczych wyposażona jest w silny odciąg, który uruchamia się i wyłącza pod wpływem zamknięcia i otwarcia maszyny myjącej pistolety lakiernicze. Myjki lakiernicze mogą być również wyposażone w dwa osobne obiegi.

Wynajem myjki lakierniczej i kompleksowa obsługa

Właściciele warsztatów mogą oczywiście zakupić sobie myjkę lakierniczą na własność, jednak większość z nich nie korzysta z tego rozwiązania. Wynajem myjki lakierniczej, którą bierze się w dzierżawę spełnia oczekiwania wielu z nich. Firma wynajmująca urządzenie, dostarcza również preparaty czyszczące, odbiera odpady powstałe w procesie czyszczenia, wypełnia dokumentacje BDO, która dotyczy odbioru odpadu z warsztatu lub też z lakierni czy innej jednostki przemysłowej (fabryki, zakładu).

Myjki30

Podstawowe wersje myjek lakierniczych są stosunkowo tanie, wynajem kosztuje nieco ponad 100 zł za miesiąc użytkowania. Za kilkaset zł miesięcznie mogą Państwo wynająć w pełni profesjonalną i wielofunkcyjną myjkę lakierniczą. Firma pomaga w odpowiednim doborze sprzętu do czyszczenia pistoletów lakierniczych i natryskowych.

Zamówiona myjka lakiernicza, która przechodzi w dzierżawę do warsztatu, dostarczana jest bezpłatnie na miejsce (dotyczy terenu całej Polski). Firma zapewnia również serwisowanie urządzeń, przeglądy, konserwację i wymianę części i podzespołów w przypadku mniejszych lub większych awarii. Firma dostarcza także odpowiednie środki chemiczne do czyszczenia pistoletów lakierniczych oraz odbiera odpady wygenerowane przez myjki lakiernicze.

Wynajem myjek lakierniczych do profesjonalnego i optymalnego czyszczenia pistoletów lakierniczych to wygodne rozwiązanie, z które korzystają warsztaty, lakiernie i inne zakłady przemysłowe. W celu wynajęcia tego nowoczesnego sprzętu wystarczy skontaktować się z profesjonalnym partnerem i podjąć z nim długofalową współpracę.

Wynajem myjki lakierniczej jest dużo tańszy niż jej zakup

Pistolety lakiernicze i natryskowe to urządzenia, które pracują intensywnie, codziennie są eksploatowane przez wiele godzin. Używając myjek lakierniczych wydłużamy ich żywotność i redukujemy koszty eksploatacji. Zapraszamy do kontaktu.

Na naszej stronie internetowej znajdą Państwo szacunkowy cennik dla myjek lakierniczych i innych – warsztatowych, przemysłowych i kabinowych. Wszystkie ceny są orientacyjne i podlegają negocjacji, ostateczny koszt wynajmu myjki do pistoletów lakierniczych lub innych ustalany jest indywidualnie z klientem.