Na jak długo wystarcza lipofilling twarzy

Jednym z ostatnich, najciekawszych odkryć nauki w dziedzinie medycyny plastycznej jest lipofilling, czyli wykorzystanie własnych komórek tłuszczowych w celu poprawienia kondycji skóry, modelowania sylwetki czy rekonstrukcji części ciała.

Do kogo jest skierowany ten zabieg? Czy jest bezpieczny? Na jak długo wystarcza? Gdzie można go wykonać?

W dalszej części artykułu postaramy się przybliżyć ten interesujący temat.

Dawno, dawno temu….

Pierwsze doniesienia na temat prób w dziedzinie chirurgii plastycznej pochodzą sprzed dwóch tysięcy lat z Indii. Nasi przodkowie od dawna poszukiwali sposobów, by poprawić wygląd ciała, przywrócić utracone w walce czy wypadku części ciała, ukryć blizny czy skutki chorób.

Okazji w dziedzinie chirurgii było od zawsze bardzo dużo, a najwięcej adeptom tej dziedziny medycyny dostarczały wojny, a właściwie ich skutki, walki na arenach, kary cielesne, które często koncentrowały się na amputacjach uszu lub nosów, choroby weneryczne i wypadki.

W starożytnym Rzymie eleganccy mieszczanie chcąc dobrze prezentować się w łaźniach szukali wśród medyków sposobów na pozbycie się blizn lub niedoskonałości skórnych.

Na przestrzeni wieków fryzjerzy, lekarze, felczerzy podejmowali odważne próby modelowania ciała ludzkiego, co było ogromnym wyzwaniem biorąc pod uwagę praktycznie brak znieczulenia i luki w znajomości anatomii i higieny.

Przełomem okazał się wiek dziewiętnasty, gdy wynaleziono znieczulenie.

Pierwsze próby pracy z własnym tłuszczem były podejmowane w latach osiemdziesiątych ubiegłego wieku i związane były z usuwaniem otłuszczeń miejscowych.

Naturalne przede wszystkim!

Medycyna plastyczna jest działem nauki ulegającemu stałemu rozwojowi.

Najnowsze zdobycze wiedzy i techniki pozwalają na przesuwanie granicy wieku, przywracanie młodego wyglądu, modelowania sylwetki, uzupełnianie niedoskonałości skóry i rekonstrukcję brakujących lub utraconych części ciała przy wykorzystaniu własnych komórek tłuszczowych.

Nie używając skalpela i sztucznych wypełniaczy doświadczony lekarz chirurg przy użyciu metody lipofillingu potrafi dziś przywrócić młodość o dziesięć, piętnaście lat przy jednoczesnym wymodelowaniu ciała i braku reakcji alergicznych.

Co ważne, zabieg nie powoduje skutków ubocznych, a tłuszcz jest pobierany z tych części ciała, które przeważnie uważamy za godne oddzielnej korekty, czyli z brzucha, bioder, ud. Przy jednoczesnym zabiegu liposukcji uzyskujemy dodatkowy efekt w postaci odmłodzonej twarzy, powiększonych piersi lub wymodelowanych innych ważnych dla pacjenta części ciała.

 

Kiedy można sięgnąć po metodę lipofillingu?

Każda osoba, która czuje, że potrzebuje dla poprawy własnego samopoczucia zniwelować cienie i doły pod oczami, zredukować zmarszczki, fałdy wokół nosa, napiąć wiotką skórę bez konieczności użycia skalpela, jak ma to miejsce w przypadku liftingu.

Oprócz osób chcących cofnąć efekty starzenia, lipofillingiem mogą zainteresować się ci pacjenci, którzy np. gwałtownie schudli, a skóra pozostała obwisła i nieestetyczna.

Panie pragnące mieć większe piersi mogą przy wykorzystaniu lipofillnigu spełnić swoje marzenie, a efekt końcowy nie dość, że starcza na całe życie, to jest dużo bardziej naturalny niż w przypadku użycia implantów.
Silikonowe protezy używane do tej pory w chirurgii plastycznej muszą być wymieniane kilka razy w życiu.
Własne komórki tłuszczowe podane w odpowiedni sposób i po specjalnej obróbce powiększają rozmiar biustu, a piersi w dotyku są później tak samo miękkie i jędrne jak w przypadku naturalnych.

Kobiety po przebytej chorobie nowotworowej mogą przeprowadzić rekonstrukcję piersi i przywrócić kobiecość odebraną im przez chorobę.

Najważniejszą przewagą lipofillingu w stosunku do innych zabiegów chirurgii plastycznej jest wykorzystanie własnych komórek tłuszczowych, co wyklucza syntetyczne składniki i niweluje reakcje odrzucenia przez organizm do zera.

 

Jakie są zalety lipofillingu?

• Zabieg lipofillingu nie pozostawia żadnych blizn
• Rekonwalescencja jest wyjątkowo krótka
• Skóra podbudowana własnym tłuszczem napina się, młodnieje wyraźnie o dziesięć, piętnaście lat
• Naturalny wypełniacz niepowodujący reakcji alergicznych
• Dodatkowy efekt wymodelowania sylwetki podczas pobrania tłuszczu
• Piersi powiększone własnym tłuszczem mają naturalny kształt, wygląd i są identyczne w dotyku, jak własne
• Bezpieczna alternatywa dla liftingu
• Brak reakcji odrzucenia przez organizm
• Brak skutków ubocznych

 

Jak długo utrzymuje się efekt lipofillngu?

W przypadku plastyki piersi metodą lipofillngu efekt utrzymuje się przez całe życie. W skrajnych przypadkach może dojść do utraty 10 procent tłuszczu.

Lipofilling twarzy odmładza ją skutecznie i naturalnie o 10-15 lat, a efekt utrzymuje się przez kolejne dziesięć lat. Możliwa utrata tłuszczu: 5%

 

Kto może wykonać zabieg lipofillingu?

Kompetentny i doświadczony lekarz o specjalności chirurg plastyczny jak dr Monika Grzesiak z http://klinikagrzesiak.pl/lipofilling-twarzy/

Niezmiernie ważne jest sprawdzenie jak dużą praktykę ma wybrany przez nas specjalista, gdyż zawód chirurga wymaga stałego kształcenia i podnoszenia swoich umiejętności, poszukiwania nowych rozwiązań i uczestniczenie w konferencjach i sympozjach naukowych.

 

Czy warto rozważyć skorzystanie z zabiegi lipofillingu?

Absolutnie tak! To bezpieczna metoda, dająca spektakularne efekty końcowe, niepozostawiająca blizn i wykorzystująca wyłącznie naturalne, bo własne wypełniacze.