Na jaki topper na tort komunijny warto się zdecydować? Podpowiadamy

Toppery to dekoracje na tort, których chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. Wbijane są zazwyczaj w górną część wypieku, ale spotkać się też można z dekorami bocznymi. Tego typu ozdoby wykorzystywane są podczas wielu okazji, nie tylko wesel i urodzin, ale także komunii czy chrztów. Jaki topper wybrać warto na tort komunijny? Czym trzeba się w tym przypadku kierować? Podpowiadamy w poniższym artykule.

Czy topper na tort komunijny to na pewno dobry wybór?

Z czego właściwie wynika rosnąca popularność topperów na tort? Te dekoracje, które po raz pierwszy pojawiły się w latach 50. w USA, są od wielu lat na topie. Okazuje się, że mają wiele zalet.

Przede wszystkim trudno o łatwiejsze w użyciu dekoracje cukiernicze niż toppery. Wystarczy je wbić w wierzch tortu i gotowe. Bez problemu jest w stanie zrobić to nawet osoba, dla której pieczenie jest czymś zupełnie nieznanym. Same toppery na tort są produktami wielokrotnego użytku, które można umyć i wykorzystać ponownie. Nie są przy tym drogie – to zazwyczaj koszt kilkunastu złotych.

Jednocześnie trudno nie zgodzić się z tym, że toppery na tort są naprawdę efektowne wizualnie. To dekoracje, obok których trudno jest przejść obojętnie. Przyjmować mogą wiele różnych form – każdy znajdzie coś dla siebie. W przypadku topperów komunijnych sporą ofertę ozdób tego typu znaleźć można w np. sklepie internetowym https://mf3d.com.pl/pl/c/Komunijne-wszystkie/29.

Jaki topper na tort komunijny wybrać?

Pierwsza Komunia Święta to ważna okazja dla dziecka i jego rodziców. Wymaga zatem odpowiedniej oprawy. Trudno jest sobie wyobrazić tę uroczystość bez ładnie udekorowanego tortu. Jaki topper wybrać więc na tort komunijny?

  1. Prym wiodą tutaj toppery z motywem religijnym, np. przedstawiające krzyż, eucharystię czy gołębicę. Pasują do tematyki uroczystości i są bardzo eleganckie.
  2. Nieco bardziej osobiste są toppery na tort komunijny z imieniem dziecka. Zostawić je sobie można zresztą na pamiątkę.
  3. Zdecydować się też można na motywy uniwersalne, np. kwiaty czy aniołki. Także i one mają swoich zwolenników.

Toppery na tort produkowane są zazwyczaj z drewnianej sklejki lub z pleksi. W zasadzie oba materiały sprawdzają się w tym przypadku doskonale. Dekoracje z nich wykonane są odporne na uszkodzenia mechaniczne i wytrzymałe. Można je wykorzystywać wiele razy. Nie sprawiają większych problemów w zakresie utrzymania w czystości, ale nie należy ich myć w zmywarce. Kiepsko znoszą również działanie wysokiej temperatury. Dlatego należy trzymać je z daleka od piekarnika czy kuchenki gazowej.