Najlepszy kajak wędkarski – od którego producenta?

Rozwijający się rynek sprzętu wodnego pozwala na skuteczny i efektywny połów ryb z jednostki pływającej. Niektórych zadowala łowienie z pomostu bądź linii brzegowej, ale istnieją również tacy pasjonaci wędkowania, dla których to zdecydowanie za mało. Specjalnie z myślą o tych drugich producenci wypuszczają coraz to nowsze modele kajaków wędkarskich. Który kajak wędkarski wybrać?

Jaki powinien być kajak wędkarski?

Kajak wędkarski wyróżnia się na tle innych przede wszystkim kolorem – wykonany został w maskujących barwach moro. Dlaczego? Po to, aby łatwiej było wtopić się w otoczenie, tym samym uzyskując możliwość obserwacji zwierząt w ich naturalnym środowisku. Ponadto kajak wędkarski powinien posiadać wygodne siedziska, gdyż przyjdzie Ci w nich spędzić kilka (bądź nawet kilkanaście!) godzin z rzędu. Pokład musi być na tyle szeroki, aby zapewnić stabilność nawet podczas połowu w pozycji stojącej. Dodatkowa przestrzeń na złowione ryby, prowiant bądź lodówkę turystyczną to kolejne, nie mniej ważne atuty. Który kajak wędkarski z tych dostępnych obecnie na rynku spełnia wszystkie te wymogi?

Feel Free – producent najlepszych kajaków wędkarskich

Feel Free to marka o zasięgu globalnym, niesamowicie popularna w Stanach Zjednoczonych. Ostatnimi czasy z powodzeniem podbija także nasz rodzimy, polski rynek. Nie ma w tym nic dziwnego – nieskromnie mówiąc, Feel Free produkuje najlepsze kajaki wędkarskie na świecie. Seria o nazwie “Lure” została swego czasu okrzyknięta przez branżę wędkarską najbardziej oczekiwaną nowością na rynku kajaków wędkarskich. Weźmy pod lupę jeden przykładowy model z tej serii: np. Lure 13,5. Jak wygląda jego specyfikacja? Co oferuje?

 • Innowacyjne siedzenie Gravity Seat – jest regulowane, możliwe do zdemontowania oraz podnoszone (dzięki temu w trakcie wiosłowania używamy siedzenia w pozycji oryginalnej, natomiast kiedy chcemy wygodnie łowić – podnosimy je prostym ruchem i otrzymujemy wysokie, komfortowe siedzisko)
 • 2 praktyczne uchwyty na wędki
 • Regulowane podnóżki
 • Demontowany pojemnik na elektronikę (np. na sonar bądź echosondę)
 • Hermetyczny termoizolowany pojemnik na przodzie, który z powodzeniem pełni funkcję lodówki turystycznej
 • Smycz ułatwiająca wstawanie
 • Siateczkowe kieszonki po bokach na niezbędne drobiazgi
 • Piankowa, antypoślizgowa platforma umożliwiająca stabilne wędkowanie w pozycji stojącej
 • Przedni właz wodoszczelny
 • 4 korki odpływowe (dwie pary)
 • 4 szyny do montażu Unitrack lub UniBar
 • Wyposażenie opcjonalne: ster

Fenomen kajaków wędkarskich Feel Free

Na czym polega? Myślę, że przede wszystkim wynika z tego, że ich projektant – Paul Lepper – na każdym etapie projektowania ściśle współpracował z doświadczonymi wędkarzami. Zasięgał ich opinii, brał pod uwagę rady i dzięki temu stworzył kajaki wędkarskie będące w stanie zaspokoić potrzeby każdego, nawet najbardziej wymagającego użytkownika. Każdy element kajaka wędkarskiego (nie tylko z serii Lure, ale także Moken) został w pełni przemyślany i przedyskutowany z ekspertami w swojej dziedzinie.

Gdzie kupić kajak wędkarski Feel Free?

Gorąco polecam zajrzeć na stronę Gokajak.com, gdzie znajdziesz całą linię Lure oraz Moken. Ponadto zaopatrzysz się tam w inne przydatne gadżety, takie jak worki i etui wodoszczelne, specjalistyczna odzież, akcesoria transportowe i biwakowe oraz wiele, wiele innych. Wybierając kajak wędkarski z logiem Feel Free z pewnością się nie zawiedziesz. Pozwól, że się powtórzę: to najlepszy producent kajaków wędkarskich na świecie.