Narożnik kuchenny – czy to dobre rozwiązanie? Sprawdzamy, czy warto go wybrać

Kuchnia jest pomieszczeniem dość specyficznym. Jest na ogół niewielka i często ma nietypowy kształt. Jak w takim wnętrzu zmieścić stół z krzesłami? Może lepszym rozwiązaniem jest w tej sytuacji narożnik kuchenny? Czy warto zdecydować się na taki mebel i czy może prezentować się on stylowo? Odpowiadamy na te pytania w poniższym artykule.

Narożnik kuchenny – praktyczny mebel w nowoczesnej odsłonie

Narożniki kuchenne najpierw zyskały sporą popularność w Stanach Zjednoczonych. Wykorzystywano je tam do szybkiego spożywania posiłków – tuż przed wyjściem z domu. Z czasem meble te dotarły również do nas – przed laty były jednak mało stylowe, wręcz brzydkie. Do dzisiaj wielu osobom narożniki kuchenne kojarzą się z PRL-em. W praktyce od tego czasu dużo się zmieniło.

Narożnik kuchenny to dziś mebel, który może wyglądać naprawdę bardzo dobrze. W sprzedaży dostępne są modele, które można dopasować do różnego rodzaju aranżacji, także tych nowoczesnych.

Czy narożnik kuchenny to dobry wybór?

Nie da się ukryć, że narożniki kuchenne najlepiej sprawdzają się w nieco mniejszych kuchniach, w których nie ma miejsca na duży stół z krzesłami. Taki mebel nie zajmuje bowiem wiele miejsca – w końcu ustawiany jest tuż przy ścianie.

Czy narożnik kuchenny to zatem kiepski wybór do dużej kuchni? Okazuje się, że dobrze prezentuje się także w przestronnych pomieszczeniach. Trudno o lepsze miejsce służące do szybkiego spożywania posiłków, np. przed wyjściem rano do pracy.

Jaki narożnik kuchenny wybrać do swojej kuchni?

Z roku na rok wybór narożników kuchennych na rynku jest coraz większy. Meble różnią się między sobą rozmiarem, kolorystyką i materiałem wykonania. Niekiedy są sprzedawane od razu w większym zestawie, np. ze stołem. Poszczególne elementy można jednak z powodzeniem kupić osobno.

Nie jest prawdą to, że narożniki kuchenne to meble nudne, nieciekawe i kiczowate. Tak było kilkadziesiąt lat temu. Dzisiaj wracają one do łask. Wbrew pozorom pasują do różnorodnych aranżacji, nie tylko tych klasycznych. Z powodzeniem wykorzystać je można nawet w kuchniach nowoczesnych.