Obrazy do salonu – na co warto się zdecydować? Podpowiadamy

Puste ściany w salonie często powodują, że wnętrze sprawia wrażenie surowego i niewykończonego. Warto zadbać więc o odpowiednie dodatki i akcesoria, które nadadzą pokojowi dziennemu pożądany charakter. Z pomocą przychodzą m.in. obrazy do salonu. Czym jednak kierować się przy ich wyborze i na jakie warto postawić? Podpowiadamy w poniższym artykule.

Jak wybrać obrazy do salonu?

Salon to pomieszczenie reprezentacyjne – podczas jego urządzania można pozwolić sobie na całkiem sporo. Jednocześnie nie należy jednak decydować się na pełną aranżacyjną swobodę. Są bowiem pewne elementy, na które trzeba zwrócić uwagę. Dotyczy to także wyboru obrazów. Jak zatem odpowiednio je dopasować? Znaczenie ma przede wszystkim:

motyw – powinien pasować do stylistyki wnętrza i królujących w nim kolorów przewodnich. Do salonu na szczęście pasuje niemal wszystko. Sporo zależy oczywiście od aranżacji i gustu domowników;

rozmiar – najbardziej dekoracyjne są obrazy duże, które rzucają się w oczy. Z drugiej strony można też połączyć ze sobą kilka mniejszych grafik, tworząc modną kompozycję;

lokalizacja – jeśli obraz do salonu ma wisieć w strefie wypoczynkowej, powinien być nieco bardziej stonowany. W strefie jadalnianej można pozwolić sobie na więcej.

Jakie obrazy do salonu to najlepszy wybór?

Salon to miejsce, które pełni wiele różnych funkcji. Domownicy spędzają w nim swój wolny czas, relaksując się po szkole i pracy. Jednocześnie to w pokoju dziennym zazwyczaj podejmowani są goście. To tam organizowane są także imprezy w gronie rodzinnym. Warto zadbać więc o to, by obrazy do salonu zdobiły odpowiednie motywy. Ich wybór jest naprawdę duży, a więc znalezienie pasującego nie powinno stanowić problemu. Zastanawiasz się, jakie motywy sprawdzą się najlepiej? Oto kilka najchętniej wybieranych możliwości, które znajdziesz np. w e-sklepie Studio Obrazów.

  1. Zieleń i rośliny – takie obrazy do salonu od wielu lat są prawdziwym hitem. Najlepiej postawić na te w kolorze głębokiej zieleni, która sprzyja odpoczynkowi.
  2. Krajobrazy – lazurowa laguna, las spowity mgłą czy ośnieżone góry to widoki, na które ludzie lubią patrzeć o każdej porze dnia.
  3. Czarno-białe zdjęcia – są efektowne, eleganckie i minimalistyczne.
  4. Abstrakcja – nowoczesne formy geometryczne również zyskują na popularności. To prosty sposób na to, by dodać wnętrzu charakteru.

Obrazy do salonu mają duży potencjał aranżacyjny – bez wątpienia warto go wykorzystać. Odpowiednio dobrane będą w Twojej aranżacji prawdziwą wisienką na torcie.