Ogrodowe słupy oświetleniowe – kiedy warto na nie postawić i jak wybrać odpowiednie?

Oświetlenie odgrywa w ogrodzie większą rolę, niż się wielu osobom wydaje. Mowa tutaj nie tylko o aspektach estetycznych, ale i względach bezpieczeństwa. Bez odpowiednich lamp poruszanie się po posesji po zapadnięciu zmroku bywa problematyczne, a niekiedy wręcz niebezpieczne. Po jakie oświetlenie zewnętrzne warto w tym przypadku sięgnąć? Świetnie sprawdzają się np. słupy oświetleniowe. W dzisiejszym artykule przyglądamy się temu, dlaczego warto na nie postawić, a także jak wybrać odpowiednie.

Dlaczego słupy oświetleniowe to doskonały wybór do ogrodu?

Słupy oświetleniowe to stosunkowo wysokie lampy montowane nie tylko w przestrzeniach publicznych, ale i na wielu posesjach prywatnych. Dają światło punktowe, które prezentuje się bardzo efektownie po zapadnięciu zmroku. Słupy umieszczane są zarówno w ziemi, jak i w betonowym podłożu. Wykorzystywane są w większych ilościach, bo tylko wtedy są w stanie oświetlić większe obszary.

Sporą zaletą słupów oświetleniowych jest ich uniwersalność. Są one montowane z powodzeniem w wielu miejscach. Często służą do oświetlania ścieżek w ogrodzie. Sprawdzają się doskonale przy podjeździe czy przy wejściu do domu.

Na jakie słupy oświetleniowe warto się zdecydować?

Popularność słupów oświetleniowych cały czas rośnie. Są bowiem estetyczne i funkcjonalne jednocześnie. Wcale też nie muszą kosztować majątku. W sklepie internetowym lampyip44.pl znaleźć można np. niedrogie słupy składane.

Słupy oświetleniowe zazwyczaj kojarzone są z aranżacjami nowoczesnymi, ale pasują także do klasycznie urządzonych ogrodów. Podczas ich zakupu trzeba zwrócić uwagę na kilka podstawowych aspektów.

  1. Sposób montażu – najbardziej stabilne są słupki montowane na betonie. Służą do tego specjalne kotwy. Takiej lampy nie przewróci nawet bardzo silny podmuch wiatru.
  2. Materiał wykonania – wybór w tym aspekcie na rynku jest coraz większy. Bardzo dużą popularnością cieszą się słupy kompozytowe. Warto też zwrócić uwagę na lampy stalowe. Malowane są one proszkowo na różne kolory z palety RAL. Bez problemu znaleźć więc można słupek oświetleniowy pasujący do danej aranżacji.
  3. Wysokość – tutaj sporo zależy od indywidualnych upodobań danej osoby. Słupy oświetleniowe są zazwyczaj dość wysokie – mają około 3 metrów. Zdecydować się też można na modele nieco wyższe lub niższe.

Słupy oświetleniowe to świetny wybór do każdego ogrodu. Stanowią one doskonałą alternatywę dla klasycznych lamp zewnętrznych montowanych na ścianie. To oświetlenie bardzo funkcjonalne, a przy tym estetycznie wykonane. Trudno dziwić się więc temu, że z roku na rok zyskuje na popularności.