Piękne wesele w stylu boho – jak wygląda?

Styl boho to wywodzący się z XIX wieku charakterystyczny, „hippisowski” sposób ubierania się. Kojarzony niegdyś z bohemą artystyczną trend przeniknął na stałe do współczesnej kultury. W modzie są nie tylko barwne, wzorzyste ubrania w stylu boho, ale również śluby w tym stylu, charakteryzujące się delikatnością i oryginalnością.

Wesele w stylu boho — jak wygląda?

Wesele w stylu boho wyróżnia się przede wszystkim bliskością natury, elementami hippie i etnicznymi w stroju pary młodej oraz dekoracjach. Królują zwiewne materiały, staromodne koronki czy wielobarwne chusty. Wiele elementów wystroju czy też garderoby sprawia wrażenie przypadkowych — jednak tak naprawdę są one doskonale przemyślaną całością.

Bliskość natury przejawia się również w braku przepychu i weselnego blichtru. Eleganckie stoły zastępowane są prostymi ławami ze starych desek, a miejsce wymyślnych instalacji świetlnych zastępują lampiony bądź świece.

Roślinność jest bardzo ważnym elementem ślubu boho. Wszechobecne kwiaty mają wyglądać jak zerwane na łące i wprawiać gości w romantyczny nastrój. Najlepiej w wystroju boho sprawdzają się takie kwiaty jak wrzosy, piwonie, goździki czy jaskry.

Wesele w stylu boho — gdzie urządzić?

Wesele w stylu boho to też odpowiednie miejsce. Liczy się bliskość natury — więc w cenie są parki, łąki, skraj lasu czy stare stodoły. Świetnie sprawdzają się wszelkiego rodzaju letnie plenery. Wymarzonym miejscem jest również plaża.

Ważne, żeby wybrane miejsce było wyjątkowe, miało niepowtarzalny klimat — coś swojskiego i staromodnego, ale zarazem nieco ekscentrycznego. Jeżeli uda się znaleźć miejsce — jego przyozdobienie, w którym mogą wspomóc Inspiracje Ferrero, jest już tylko nadaniem ostatecznego szlifu.

Jakie stroje dla pary młodej na wesele boho?

Boho to naturalność, vintage i styl eko. Styl ten kojarzony jest przede wszystkim ze zwiewnymi, luźnymi materiałami, koronką, frędzlami i ciepłymi, żywymi kolorami. Idealna suknia dla panny młodej będzie więc w kolorze złamanej bieli. Nie należy wyszukiwać zbyt dużej ilości dodatków. Oryginalnym pomysłem będzie wybór wianka na głowę zamiast welonu.

Makijaż boho dla panny młodej będzie stonowany i utrzymany w ciepłych, naturalnych barwach.

Pan młody może pokusić się o dodanie do swojego ubioru rustykalnych elementów: ciekawych szelek czy kapelusza w stylu vintage. Garnitur w stylu boho nie musi być czarny albo granatowy — świetnie sprawdzą się bordo i brąz. Marynarka koniecznie powinna mieć kontrastującą podszewkę.

Wesele w stylu boho a przedmioty z drugiej ręki

Wesele w stylu boho to cudowna okazja do wykorzystywania przedmiotów z drugiej ręki. Wiele par decyduje się na zakup używanych strojów oraz dekoracji. Wiele z nich znaleźć można na okolicznych targach staroci i w sklepach typu second hand. Do najczęściej wybieranych dekoracji należą koronkowe serwetki, stare obrusy oraz wyjątkowe kryształowe kieliszki i zastawa. Często takie przedmioty można znaleźć za bezcen na strychu u najstarszych członków rodziny.

Przedmioty vintage na ślubie w stylu boho to nie tylko wyjątkowa atmosfera i oszczędność, ale również dbałość o środowisko.