Pity 2023 – jak je wypełnić i przekazać do Urzędu Skarbowego?

Zapewne bardzo wielu z nas pamięta czasy, kiedy to każdy, kto otrzymywał jakikolwiek przychód, musiał rozliczać się z podatku w postaci rocznej deklaracji i czyniono to w wersji papierowej. Dziś już w wielu dziedzinach życia odbiega się od dokumentów w tej formie. Nawet istnieje coś takiego, jak e-pit.

E-pity online – szybko i profesjonalnie

E-pity 2022 można teraz złożyć za pośrednictwem internetu. To znaczy przez specjalnie przygotowany do tego celu system. Rozwiązanie jest bardzo proste. Nie trzeba wychodzić z domu, niczego drukować, wypisywać. Wszystko można wygodnie zrobić w domu, przed komputerem. Tak przygotowane zeznanie podatkowe zawsze wygląda profesjonalnie i najczęściej jest poprawne. System podpowiada, jakie dane trzeba podać, a w wielu miejscach wypełnia je automatycznie. Jeszcze do niedawna myśląc o tym, że będzie trzeba wypełnić e-pity 2023, wiele osób starało się jak najszybciej te myśli przegonić. Bo ogólnie nie ma w tym nic miłego i z niczym fajnym się nie kojarzy. Ale tak było właściwie do czasu. Wystarczy wypróbować to nowoczesne narzędzie, o którym tu mowa, aby uświadomić sobie, że jednak nie jest to tak straszne, jak się wydawało.

Warto jednocześnie podkreślić, że obecne programy, które pozwalają wypełniać i składać epity 2023, są dostępne w różnych wersjach. Standardowych, bogatszych i najbogatszych, a wybór jest kwestią indywidualnych potrzeb.

Epity a bezpieczeństwo

Niektórzy mają tylko wątpliwości, czy jest to bezpieczne. Bo trzeba podać ważne dane, a przecież w internecie nie powinno się tego robić. Oczywiście błędem byłoby podanie danych na życzenie kogoś nieuczciwego, kto siedzi po drugiej stronie ekranu. W tym przypadku sprawa ma się zupełnie inaczej. Zanim ktokolwiek wypełni e-pity 2023, musi przejść przez proces logowania, który jest opatrzony wszelkimi zabezpieczeniami. Nie ma więc mowy o wycieku jakichkolwiek danych. Zresztą samo narzędzie przeznaczone do wypełniania i wysyłania e-pitów, zostało przygotowane przez Ministerstwo Finansów. W związku z tym musi być bezpiecznie. Strona, na której wypełnia się formularze nie jest stroną przypadkową, ani też należącą do przypadkowych osób. Nie ma więc żadnych obaw.

 

E-pity 2023 z małżonkiem

Warto w tym miejscu również podkreślić, że e-pity 2023 można w ten sposób rozliczać z małżonkiem. I w tym przypadku podpis może złożyć tylko jeden z nich. Na przykład osoba, która wypełnia daną deklarację. C najważniejsze, nie trzeba tu dodatkowo składać żadnych pełnomocnictw. Jeden podpis wystarcza i świadczy o zgodzie drugiego małżonka na wypełnienie wspólnej deklaracji. Dlatego jest to ogromne udogodnienie dla par, które rozliczają się wspólnie.

 

Na koniec warto jeszcze podkreślić, że tak złożone e-pity 2023 można jeszcze poprawić. Korekt e można nanosić sposobem tradycyjnym, w urzędzie, ale również za pośrednictwem internetu, czyli e-deklaracji. Epity to najlepsze narzędzie, jakie można było wymyślić. Przydaje się nie tylko osobom indywidualnym, ale również księgowym, którzy wypełniają te deklaracje za swoich klientów. Kilka kliknięć i gotowe. Trudno się dziwić, że tak wiele osób wybiera właśnie tę formę rozliczenia. To świetny sposób na uniknięcie stania w długiej kolejce do okienka w Urzędzie Skarbowym, jak to było jeszcze jakiś czas temu. Epity 2022 czy 2023 to już żaden problem. Poklikać na komputerze od czasu do czasu każdy lubi, a kiedy jest szansa zrobić w ten sposób coś pożytecznego, tym bardziej nikt nie ma nawet najmniejszych oporów, by się z tym zadaniem zmierzyć.