Poczuj się pięknie w swojej skórze

Zabiegi z zakresu chirurgii plastycznej są bardzo popularne w ówczesnym społeczeństwie. Dzięki nim możemy poczuć się lepiej w swojej skórze, ale również niejednokrotnie podnieść jakość swojego życia.

Czym jest chirurgia plastyczna?

Chirurgia plastyczna to dziedzina medycyny, która zajmuje się kształtowaniem i doskonaleniem ciała. Jej głównym celem jest poprawa estetyki oraz przywracanie funkcji i wyglądu po urazach, wadach wrodzonych lub zabiegach operacyjnych. Zabiegi chirurgii plastycznej mogą być zarówno kosmetyczne, czyli mało inwazyjne jak i wiązać się z większymi operacjami np. rekonstrukcyjnymi.

W zakres chirurgii plastycznej wchodzą różnorodne usługi, które można podzielić na kilka kategorii:

  • chirurgia plastyczna twarzy: obejmuje zabiegi takie jak lifting twarzy, nosa (rhinoplastyka), powiek (blepharoplastyka), czy zmniejszenie lub powiększenie uszu (otoplastyka)
  • chirurgia plastyczna ciała: zabiegi mające na celu korekcję kształtu ciała, redukcję tkanki tłuszczowej (liposukcja), modelowanie piersi (mammoplastyka), czy lifting brzucha (abdominoplastyka)
  • chirurgia rekonstrukcyjna: skupia się na przywracaniu wyglądu oraz funkcji po urazach, wadach wrodzonych lub zabiegach operacyjnych, może obejmować np. rekonstrukcję piersi po mastektomii, czy naprawę zniekształceń twarzy po urazach
  • chirurgia estetyczna narządów płciowych: zajmuje się m.in. powiększaniem, pomniejszaniem lub korekcją kształtu narządów płciowych

Chirurgia plastyczna nie tylko dla kobiet

Operacje plastyczne są popularną formą korekty wyglądu pośród kobiet. Warto jednak zaznaczyć, że z zabiegów korzysta również coraz więcej mężczyzn chcących zwiększyć komfort swojego życia.

Najczęstsze zabiegi obejmują modelowanie sylwetki: odsysanie tłuszczu, ginematoskopia oraz lifting twarzy. Popularne są również małe operacje plastyczne takie jak korekcja nosa lub plastyka powiek.

W medycynie estetycznej dedykowanej mężczyznom pracują osoby, których szeroki zakres wiedzy z dziedziny anatomii męskiego ciała oraz chirurgii pozwala na ustalenie bezpiecznego i skutecznego przebiegu metamorfozy.

Bezpieczeństwo w dziedzinie chirurgii plastycznej

Warto podkreślić, że chirurgia plastyczna wiąże się z pewnym ryzykiem i może powodować powikłania, jeżeli zabiegi nie zostaną właściwie przeprowadzone lub istnieją przeciwwskazania zdrowotne do nich. Dlatego ważne jest, aby przed podjęciem decyzji skonsultować się z doświadczonym chirurgiem plastycznym oraz dokładnie rozważyć wszystkie za i przeciw.

Chirurgia plastyczna Wrocław zagwarantuje gabinet, w którym przyjmują jedynie przeszkoleni profesjonaliści z zakresu medycyny estetycznej. Możesz być pewien, że decydując się na to miejsce zostaniesz otoczony pełną opieką, która rozpocznie się dokładnymi konsultacjami, a zakończy wsparciem po zabiegu oraz nadzorem nad właściwym procesem rekonwalescencji.