Skarpety termoaktywne – 4 powody, dla których powinniśmy ich używać

Zadbanie o właściwą termoregulację ciała jest bardzo istotne o każdej porze roku. Pomocne są w tym odpowiednie materiały, z których wykonuje się ubrania, pozwalające na odparowanie wilgoci ze skóry. Wykonuje się z nich nie tylko spodnie czy swetry, ale także skarpety termoaktywne. Dzięki temu możliwe jest uprawianie sportów zimowych bez narażenia stóp na przegrzanie, dlatego narciarze czy snowboardziści bardzo chętnie się w nie zaopatrują. Jakie zalety mają skarpety termoaktywne zimowe?

  1. Skarpety termoizolacyjne – czy warto?

  2. Skarpety termoaktywne – jak działają?

  3. Skarpety narciarskie – na co zwracać uwagę?

  4. Skarpety termoaktywne – odpowiedni wybór

Skarpety termoizolacyjne – czy warto?

Niezależnie od pory roku nasz ubiór powinien być dopasowany do aktualnej pogody. Zwłaszcza należy dbać o stopy, gdyż ta właśnie część ciała jest najbardziej podatna na przegrzanie. Skarpety zbyt cienkie nie zapewnią ogrzewania, natomiast zbyt grube szybko oddadzą ciepło – idealnym wyjściem w takiej sytuacji będą skarpety termoizolacyjne. Zwykłe skarpetki, wykonane z bawełny, zatrzymują wilgoć, powodując szybkie zamoknięcie stopy. Skarpety termoaktywne pozwalają na uniknięcie negatywnych skutków, izolując przed mrozem i zatrzymując ciepło.

Skarpety termoaktywne – jak działają?

Skarpety termoaktywne męskie wykonane są w ten sposób, by zapewnić utrzymanie poduszki ciepłego powietrza przy skórze, jednocześnie nie ulegając zawilgoceniu. Pomaga w tym specjalna, ażurowa konstrukcja włókien, dzięki czemu materiał, mimo ścisłego przylegania do skóry, zapewnia odpowiednią wentylację. Dlatego popularne skarpetki VA Socks są chętnie kupowane przez miłośników sportów ekstremalnych, zimowych oraz turystyki. Również służby mundurowe, takie jak policja, straż pożarna czy wojsko wyposaża swoich członków w skarpety termoizolacyjne.

Skarpety narciarskie – na co zwracać uwagę?

Skarpety narciarskie czy skarpety snowboardowe przeznaczone są dla fanów sportów zimowych. Powinny mieć one szerokie i elastyczne ściągacze, zapewniające stabilność skarpety i sprężyste zwijanie się podczas użytkowania. Skarpety narciarskie męskie powinny mieć również wzmocnienia na palcach i piętach, gdyż są to miejsca najbardziej podatne na przetarcia i zniszczenia. Muszą być również odpowiednio długie i wychodzić ponad cholewkę, chroniąc podudzie. Najlepszym przykładem są popularne skarpetki VA Socks, cieszące się dużym zainteresowaniem wśród narciarzy.

Skarpety termoaktywne – odpowiedni wybór

Skarpety termoaktywne damskie i męskie należy dobrać odpowiednio do dyscypliny sportu i pory roku, jaką wykonujemy. Skarpety thermolite trekkingowe powinny być bezszwowe oraz z podziałem na lewą i prawą, co pozwoli na lepszy komfort podczas wspinaczki. Te do biegania muszą być wykonane z materiału, zapobiegającego przegrzaniu stopy, natomiast skarpety termoaktywne zimowe z reguły są wysokie i wzmocnione przy kostkach i na sklepieniu podeszwy.

Moda / przez