Ski Jump Simulator – skoki narciarskie gra online

W czasach, gdy zapaleni gracze poszukują w nowych tytułach coraz więcej realizmu, rozległych światów tylko czekających na kolejnych śmiałków gotowych wyeksplorować całą mapę oraz fabuły wbijającej w fotel, można by pomyśleć, że nieco prostsze gry nie odnoszą większych sukcesów. Jednak w takiej chwili wkracza na scenę SuperNova Interactive i przełamuje to przeświadczenie, oddając w nasze ręce Ski Jump Simulator – młodszego brata kultowego już Deluxe Ski Jump. Chcesz poczuć się jak prawdziwy skoczek narciarski? Nie, narty nie będą Ci potrzebne. Rozsiądź się wygodnie w fotelu, chwyć klawiaturę i poczuj, jak wiatr owiewa Twoje ciało wyskakujące ze skoczni!

Skoki narciarskie na popularnych skoczniach

Ski Jump Simulator polega na wykonywaniu kolejnych wyskoków ze skoczni oraz balansowania skoczkiem w taki sposób, aby wylądować jak najdalej. Ktoś mógłby pomyśleć, że to nic trudnego czy ekscytującego. Ha, nic bardziej mylnego. Twórcy zastosowali bowiem innowacyjne rozwiązania związane z fizyką wykonywanych skoków. Na jakość i trudność każdego z nich wpływa bowiem aż 10 zmiennych czynników. To sprawia, że nie wykonasz dwóch takich samych startów.

Co więcej, Ski Jump Simulator to nie tylko skoki narciarskie. Gra poza samą rywalizacją oferuje bowiem znacznie więcej. Tytuł ten cechuje się również uroczą szatą graficzną, daje możliwość odwiedzenia popularnych skoczni oraz pozwala na oddawanie skoków w zróżnicowanych warunkach pogodowych. Zdobądź Zakopane w blasku pełnego słońca, skacz w Oberstdorfie w trakcie śnieżnej zamieci. A może chcesz pozostawić rywali daleko w tyle w Vikersund podczas prawdziwej burzy z piorunami lub odwiedzić Pekin 2030 roku? Wybór należy do Ciebie.

Nowatorskie elementy gry

Gra zyskuje kolejne rzesze fanów z tego względu, że łączy to, co najlepsze w kultowej grze – klimat, prostotę sterowania oraz frajdę z pokonywania w powietrzu kolejnych metrów z nowymi elementami. To sprawia, że wymienione aspekty kupią starego wyjadacza grającego niegdyś w DSJ. Natomiast takie dodatki, jak możliwość zajrzenia za kulisy i poprowadzenia naszej kariery od początku do końca będą atrakcyjne dla nowych graczy, którzy lubią zdobywać kolejne osiągnięcia w rozgrywanym tytule.

Elementem, który znacznie urozmaica rozgrywkę, jest tryb fabularny znany z gier MMORPG. To właśnie on pozwala wcielić się w młodego skoczka znajdującego się dopiero u progu wielkiej kariery. Jako podlotek mamy za zadanie trenować umiejętności, ulepszać wykorzystywany sprzęt oraz piąć się coraz wyżej w tabeli wyników. Na samym końcu czeka zaś do zdobycia tytuł Legendy Skoków. Czy odważysz się po niego sięgnąć?

Gra Ski Jump Simulator i jej aspekty techniczne

Bardzo dużym atutem jest fakt, iż twórcy zadbali o szeroką dostępność gry. Mianowicie możemy zagrać w nią w różnych przeglądarkach internetowych bądź na urządzeniach mobilnych. Do odpalenia tytułu nie potrzebujemy właściwie niczego poza sprawnym sprzętem oraz w miarę szybkim łączem internetowym. A to znacznie mniej niż dopasowany kostium, kask czy narty, jakie musi posiadać każdy szanujący się ski jumper.

Co więcej, gra daje również możliwość rywalizacji z innymi skoczkami z całego świata. To sprawia, że gdy znudzi nam się na chwilę tryb fabularny, możemy zawalczyć o zwycięstwo z mniej lub bardziej zaawansowanymi graczami. Marzysz o tym, aby poczuć się jak Adam Małysz i potrzymać w rękach Kryształową Kulę (nawet jeśli jedynie tę złożoną z niewielkich pikseli)? Wskocz w świat Ski Jump Simulator oraz poznaj, co to prawdziwa rywalizacja na najpopularniejszych skoczniach świata!