Studia w Irlandii

Decydując się na studia za granicą, warto początkowo rozważyć wszelkie za i przeciw. Pomoże nam to uniknąć wszelkiego rodzaju rozczarowań opartych na negatywnych zaskoczeniach w momencie, gdy dotrzemy do naszego wymarzonego kraju. Obecnie studiowanie za granicą nie jest problemem, a studentom proponowane są różnorakie formy wyjazdu: zaczynając na najpopularniejszym programie Erasmus, a kończąc na indywidualnych opcjach podpisania umów z uczelniami zagranicznymi. Jednymi z popularniejszych wyborów są studia w Irlandii. Kuszą one studentów nie tylko rozbudowaną siecią uczelni i ich wysokim poziomem, ale również inną kulturą oraz poziomem życia.

Wyjeżdżając na studia do Wielkiej Brytanii na pewno liczyć możemy na poznanie multum różnorodnych ludzi pochodzących z wielu europejskich i poza europejskich krajów, co pozwoli nam na spojrzenie na pojęcie kultury z wielu perspektyw. Poza tym, ogromną korzyścią będzie szkolenie i precyzowanie naszego języka angielskiego w środowisku naturalnym. Przełoży się to na zrozumienie slangu, mowy potocznej oraz podniesienie poziomu języka specjalistycznego – jeżeli taki nas interesuje. Nic nie stanie na przeszkodzie, aby skorzystać również z możliwości poznania nowego języka, w momencie gdy angielskim posługiwać się będziemy całkowicie swobodnie. Studia w Irlandii przyniosą za sobą zdecydowanie wiele korzyści, jednak wyjeżdżając do krajów Wielkiej Brytanii liczyć musimy się z tym, iż koszty życia są tam zdecydowanie wyższe, niż w Polsce. Jeżeli będziemy posiadać stypendium naukowe, problem ten nie okaże się na tyle duży – chociaż często i tak okazuje się iż pieniądze dla nas przeznaczone są kwotą za małą na zwykłe utrzymanie się. Jednak w przypadku, gdy finansować studia w Irlandii musimy zupełnie sami, praca okaże się obowiązkowym elementem naszego wyjazdu.

Jak widać, studiowanie za granicą ma swoje plusy i minusy, dlatego tak ważne jest początkowe ustalenie naszych priorytetów. Jeżeli jesteśmy gotowi na radzenie sobie z trudnościami finansowymi, a wyzwania są nieodłącznym elementem naszego życia, studia w Irlandii mogą okazać się znakomitym wyborem.

Zobacz gdzie możesz znaleźć – studia w Irlandii na Smart Prospect

Post Author: