System audiowizualny – jak lepiej przyswajać wiedzę?

Powoli odchodzą w zapomnienie czasy „kredy i tablicy”. Coraz częściej do przekazywania wiedzy młodemu pokoleniu wykorzystywane są nowoczesne technologie. Interaktywne podręczniki, ćwiczenia wykonywane online czy filmy wideo to zaledwie kilka z nich. Zdobyciu wiedzy w efektywny i przyjemny sposób służy też wizyta w interaktywnym muzeum i centrum nauki. Sprawdź, w jaki sposób nowoczesne zdobycze techniki pozwalają przyswajać wiedzę.

System audiowizualny w służbie nauce

Systemy AV wykorzystują w przekazie zarówno elementy dźwiękowe, jak i wizualne. Składają się z wielu rozmaitych urządzeń służących do reprodukowania oraz przekazywania dźwięków i obrazów. Systemy audiowizualne są projektowane i tworzone na zamówienie indywidualne, pod konkretny projekt i inwestycję. Dzięki temu całkowicie spełniają wymagania inwestora oraz są w pełni dostosowane do specyfikacji obiektu i zamierzonego celu do osiągnięcia. Nie każda firma może stworzyć wydajny i efektywny system audiowizualny Trias, jest jedną z niewielu marek na polskim rynku, które z największym sukcesem podejmują się tego rodzaju zadań.

System AV w centrum nauki

Nowoczesne systemy audiowizualne są coraz częściej wykorzystywane w centrach nauki, muzeach, galeriach oraz innych placówkach edukacyjno-kulturalnych. Stanowią integralną część projektów. Pozwalają łączyć nowoczesne technologie z naukowymi teoriami i eksperymentami. To z kolei pozwala stworzyć innowacyjne ekspozycje, prezentacje i wystawy, które dają widzom możliwość doświadczania nauki wszystkimi zmysłami. Dzięki temu przyswajanie wiedzy jest przyjemniejsze i skuteczniejsze. Ekspozycje multimedialne wykorzystujące systemy AV służą przede wszystkim zachęceniu młodzieży i dzieci do zainteresowania się nauką i poznawania otaczającego świata.

Pora spojrzeć prawdzie w oczy: wizyty w klasycznym muzeum nigdy nie były szczególnie lubiane przez uczniów, którzy traktowali je raczej jako możliwość ucieczki ze szkolnej ławki, aniżeli przydatną lekcję. Dlatego specjaliści z Trias, projektują, a następnie realizują muzea interaktywne. Arcyciekawe stanowiska doświadczalne, multimedialne prezentacje, mapping 3D, ściany LED, laboratoria i ekspozycje multimedialne skutecznie przyciągają uwagę odwiedzających i zachęcają do doświadczeń. Jednocześnie stanowiska są dostosowane do możliwości dziecięcego czy młodzieżowego postrzegania, co umożliwia już najmłodszym użytkownikom świadome poznawanie świata nauki.

Realizacja i projektowanie centrum nauki

Stworzenie interaktywnych, multimedialnych wystaw to niełatwe zadanie. Jedynie wyspecjalizowane i doświadczone firmy mogą kompleksowo zrealizować projektowanie centrum nauki Trias, jest jedną z niewielu takich firm. Grono specjalistów: architektów, multimedia designerów i ekspertów z zakresu AV wykorzystuje nowoczesne urządzenia i systemy, aby stworzyć ekspozycje w pełni angażujące odbiorcę i wzbudzające w nim chęć głębszego wejścia do świata nauki. Projekty są zawsze wykonywane indywidualnie dla danego klienta, co sprawia, że każda wystawa jest tak wyjątkowa.