Szafki z umywalką – dostępne rodzaje

Jednym z najczęściej spotykanych rozwiązań jeśli chodzi o wyposażenie łazienki są szafki z umywalką. Popularność tej opcji wynika z faktu, iż połączenie mebla oraz ceramiki sanitarnej w jedną całość zapewnia bardzo wysoki komfort użytkowaniu obydwu, a przy tym jest niezwykle funkcjonalne.

Jednym z najczęściej spotykanych rozwiązań jeśli chodzi o wyposażenie łazienki są szafki z umywalką. Popularność tej opcji wynika z faktu, iż połączenie mebla oraz ceramiki sanitarnej w jedną całość zapewnia bardzo wysoki komfort użytkowaniu obydwu, a przy tym jest niezwykle funkcjonalne. W wielu przypadkach okazuje się, że szafka jest jedynym dodatkiem, który faktycznie jest nam potrzebny, zwłaszcza jeśli pomieszczenie jest stosunkowo niewielkie lub dysponujemy umiarkowaną liczbą przyborów kosmetycznych. Z jakimi rodzajami można się spotkać oraz jakie są dodatkowe korzyści tego rozwiązania?

Szafki z umywalką – zalety

Pierwszą kwestią jest to, że umywalka oraz szafka są idealnie do siebie dopasowane, dzięki czemu całość nie tylko prezentuje się bardzo atrakcyjnie, ale również trzyma się stabilnie. O czym jeszcze warto wspomnieć?

  • Dzięki połączeniu mebla z umywalką zyskujemy dodatkowe miejsce do przechowywania rzeczy, jednocześnie nie ograniczając nadmiernie przestrzeni. W zależności od tego jak duża jest łazienka, można zdecydować się na szafkę jednodrzwiową lub dwudrzwiową.
  • Jeśli zależy nam na tym, aby ułatwić sobie sprzątanie, warto zdecydować się na wersje podwieszane lub stojące na nóżkach. Takie modele wyróżniają się także lekkością, dzięki czemu nie przytłaczają wnętrza.
  • Szafki z umywalką do małych łazienek mają mniejszą głębokość. Takie rozwiązanie z jednej strony nie utrudnia poruszania się w pomieszczeniu, z drugiej zaś umożliwia przechowywanie większości kosmetyków. Z uwagi na mniejszą głębokość może się jednak okazać, że nie zmieścimy np. niektórych środków czystości.
  • Całość wyróżnia się bardzo łatwym montażem. Co więcej, zarówno syfon, jak i elementy przyłączeniowe są niewidoczne, dzięki czemu można zachować estetyczny wystrój.

Rodzaje szafek z umywalką

Osoby, które chcą wyposażyć swoją łazienkę w praktyczne rozwiązanie jakim jest szafka z umywalką, mogą zdecydować się na wersję wiszącą lub stojącą. Każdy z tych opcji ma swoje zalety. Kiedy warto zdecydować się na konkretną z nich?

  • Szafki wiszące najczęściej spotyka się w nowoczesnych łazienkach. Montuje się je do ściany, dzięki czemu przestrzeń na podłodze jest wolna. Co za tym idzie, podczas mycia rąk czy zębów można przysunąć się do mebla tak blisko jak mamy ochotę, nie ryzykując uderzenia się w palce. Oprócz tego, jak zostało już wspomniane, utrzymanie podłogi w czystości nie stanowi większego problemu. Kolejną zaletą jest pewna swoboda jeśli chodzi o montaż. Szafki z umywalką tego typu mogą zostać umieszczone na dowolnej wysokości. Ma to kluczowe znacznie dla domowników wyróżniających się zarówno wysokim, jak i niskim wzrostem.
  • Szafki stojące są chętnie wybierane przez osoby, które chcą uniknąć wiercenia w ścianie. Tego typu modele po prostu ustawiamy w wybranym przez nas miejscu. Podobnie jak w przypadku szafek wiszących, te również występują w różnych wielkościach, co pozwala dopasować je do rozmiarów łazienki. Dostępne są ponadto wersje z nóżkami lub bez. Te drugie są zdecydowanie bardziej masywne, dlatego najlepiej sprawdzą się w przypadku sporej wielkości łazienek.

Jak widać, na wybór szafki z umywalką może pozwolić sobie praktycznie każda osoba. Ostatecznie mogą zadecydować nasze preferencje oraz wizja aranżacyjna. Jeśli chodzi o ceny, koszt zakupu będzie podobny w obu przypadkach.