Ukryte zawiasy w oknach – czy warto?

Współczesne rozwiązania w dziedzinie stolarki okiennej oferują coraz więcej możliwości, by połączyć funkcjonalność z estetyką. Jednym z nich są ukryte zawiasy w oknach, które zyskują na popularności, szczególnie wśród osób ceniących minimalistyczny i elegancki wygląd wnętrz. Czy jednak inwestycja w okna z ukrytymi zawiasami jest opłacalna i przynosi wymierne korzyści? Co warto wiedzieć o tym rozwiązaniu?

Ukryte zawiasy w oknach – najważniejsze informacje

Jednym z głównych argumentów przemawiających za ukrytymi zawiasami jest estetyka. Okna wyposażone w te rozwiązanie prezentują się niezwykle elegancko i nowocześnie. Minimalistyczny wygląd pasuje do różnych stylów wnętrzarskich, począwszy od nowoczesnych, aż po klasyczne. Niewidoczne zawiasy sprawiają, że okno staje się jednym spójnym elementem, który nie przyciąga uwagi i nie dominuje w pomieszczeniu.

Ponadto pozwalają one na pełne otwarcie okna, ułatwiając czyszczenie i konserwację. Ukryte zawiasy są bardziej odporne na uszkodzenia mechaniczne, ponieważ nie wystają na zewnątrz i nie są narażone na działanie czynników atmosferycznych. Poza tym utrudniają wyważenie okna z zewnątrz, co zwiększa poziom ochrony przed włamaniem.

Ukryte zawiasy – co jeszcze warto wiedzieć o tym rozwiązaniu?

Należy jednak pamiętać, że okna z ukrytymi zawiasami są droższe od tradycyjnych modeli. Wynika to z bardziej zaawansowanej konstrukcji i zastosowania specjalnych mechanizmów ukrywających te elementy. Dodatkowo koszty usunięcia potencjalnych usterek są zazwyczaj wyższe, niż w przypadku standardowej stolarki.

Warto również wspomnieć, że regulacja okien wyposażonych w ukryte zawiasy może być bardziej skomplikowana, a co za tym idzie droższa. W przypadku potrzeby wymiany części, znalezienie odpowiednich zamienników dla ukrytych zawiasów może być trudniejsze, niż dla standardowych modeli. Ostateczna decyzja powinna być zależna od preferencji, potrzeb i możliwości finansowych.

Zapraszamy! Eko-Okna Dudziak – okna Poznań!