W jakie kosmetyki do włosów blond zainwestować, by podkreślić ich kolor?

Zastanawiasz się, w jaki sposób podkręcić blond swoich włosów? Nie musisz po raz dziesiąty w tym roku farbować ich, aby podkreślić ich blaknący kolor i delikatnie go pogłębić. Nie musisz też płacić za drogie specjalistyczne zabiegi przeprowadzane w profesjonalnych salonach fryzjerskich. Jesteś w stanie sama o siebie zadbać i doprowadzić do efektu, o którym marzysz, o ile tylko sięgniesz po właściwe kosmetyki do włosów blond. Właśnie z ich pomocą będziesz mogła przeprowadzić na swoich pasmach efektywną domową kurację. Odświeży ona twój kolor i sprawi, że włosy nareszcie nabiorą pięknego subtelnego blasku, przepięknie prezentując się zwłaszcza w promieniach słonecznych! W jakie kosmetyki do włosów blond warto naszym subiektywnym zdaniem zainwestować? Koniecznie czytajcie dalej!

Specjalistyczne kosmetyki do włosów blond z pigmentami

Jeżeli utratę koloru i blasku dostrzegasz na całej długości włosów, nie możesz sięgać po produkty przeznaczone do maskowania odrostów i liczyć na to, że wywołają one jakiś szczególnie dobry efekt. Śmiało wybieraj natomiast kosmetyki do włosów blond wzbogacane pigmentami. Mogą to być zarówno typowe szampony do włosów rozjaśnianych lub włosów blond, jak również i nawilżające odżywki czy głęboko regenerujące maski. Liczy się po prostu to, by w składzie kosmetyku pojawił się koloryzujący pigment. Oczywiście, musi być on dostosowany do barwy twoich włosów. Na jasnych pasmach w żadnym wypadku nie wolno ci używać produktów dedykowanych szatynkom czy brunetkom.

Kosmetyki do włosów blond rządzą na rynku

Na szczęście, zazwyczaj jest jednak tak, że kosmetyki do włosów rozjaśnianych stanowią zdecydowanie większą grupę produktów, niżeli kosmetyki do włosów ciemnych. Nie ma co ukrywać, jeśli jesteś farbowaną blondynką — masz w czym wybierać. Niezależnie od tego, jaką drogerię zdecydujesz się odwiedzić, czy stacjonarną, czy internetową, jeżeli tylko udasz się do jej działu z produktami do włosów, bardzo szybko dostrzeżesz w nim półkę wypełnioną wyłącznie kosmetykami do włosów blond. Postój przy niej trochę dłużej i wybierz przynajmniej dwa produkty, których jeszcze nie ma w Twojej łazience. Szczególnie wart polecenia jest tzw. fioletowy szampon. Pomimo tego, że ma on dosyć dziwny kolor, w rzeczywistości działa fantastycznie, ponieważ ściąga z blond włosów żółte zabarwienie i sprawia, że nabierają one chłodniejszego tonu.

Czytaj etykiety kosmetyków do włosów blond

Pamiętaj też, by każdego kosmetyku do włosów blond — czy to szamponu, czy to odżywki, czy to maski — używać zgodnie z jego przeznaczeniem i zgodnie z tym, co sugeruje jego producent. Z nowo zakupionym produktem musisz się najpierw zapoznać. Zrób to poprzez przeczytanie dołączonej do niego ulotki lub instrukcji na opakowaniu. Jeżeli na kosmetyku jest zaznaczone, że powinno się go używać raz na cztery dni, tak właśnie z nim postępuj i w żadnym wypadku nie próbuj stosować go na włosach codziennie, gdyż wtedy osiągniesz efekt odwrotny do zamierzonego.

Ogranicz wizyty u fryzjera, wybierając kosmetyki do odrostów

Kobiety decydujące się na rozjaśnianie ciemnych włosów największe problemy mają z odrostami. Żółty odcień, który po jakimś czasie pojawia się na pasmach, jesteś jeszcze w stanie jakoś przeżyć, ale nie potrafisz pokazać się światu w momencie, gdy odrost zaczyna być zauważalny. W takiej sytuacji też możesz sięgnąć po odpowiednie kosmetyki do włosów rozjaśnianych. Niektóre z nich służą właśnie do szybkiego maskowania nieestetycznego odrostu. Są wygodniejsze w użyciu niżeli klasyczne farby, dlatego możesz się nimi posłużyć dosłownie w każdej chwili, nawet bezpośrednio przed wyjściem z domu i udaniem się do pracy.

Alternatywa na czarną godzinę – spray na odrosty

Kosmetyki, o których mówimy, to tak naprawdę specjalne spraye do maskowania odrostów. To niewielkie i niepozorne produkty, umieszczone w maleńkich plastikowych bądź metalowych buteleczkach, które jednak potrafią działać cuda. Wystarczy spryskać nimi odrosty, aby momentalnie je zabarwić. Efekt będzie utrzymywać się aż do kolejnego mycia włosów. Takie kosmetyki nie doprowadzają więc do trwałego rozjaśnienia włosów, jednakże od czasu do czasu naprawdę warto się nimi poratować. To coś na miarę suchego szamponu. Spray maskujący odrosty najprawdopodobniej jeszcze niejednokrotnie wyratuje cię z opresji, gdy będziesz musiała na szybko przygotować się do wyjścia i nie będziesz mieć już czasu na to, by skorzystać z tradycyjnej farby.