Wrocław z dziećmi — sprawdź, gdzie się zatrzymać i jak spędzić czas

Lato to czas wspólnych wakacji z dziećmi. Najbardziej popularnym kierunkiem od lat jest polskie morze, a jakby tak nieco zmienić kierunek i poznać najpiękniejsze polskie miasta? Wrocław z dziećmi to doskonała alternatywa na letni wypoczynek. Podczas pobytu w mieście można poznać wiele ciekawych miejsc i atrakcji. Gdzie się zatrzymać przyjeżdżając do Wrocławia? Jaki spędzić czas i co zobaczyć?

Apartamenty Wrocław – czy to dobra miejscówka na pobyt z dziećmi?

Przygotowując się do rodzinnego wyjazdu, musisz zacząć od wybrania zakwaterowania. Oferta noclegowa jest bardzo szeroka, są zarówno młodzieżowe hostele, jak i elegancki hotele. Jadąc jednak na wakacje z dziećmi, najlepszym rozwiązaniem będą apartamenty Wrocław. Usytuowane w centrum miasta gwarantują swobodny wypoczynek dla całej rodziny. Do wyboru są zarówno apartamenty typu studio, jak i z jedną, a nawet dwiema sypialniami, gdzie może zamieszkać nawet 6-osobowa rodzina. Dzięki wysokiemu standardowi wyposażenia i przestrzeni można poczuć się w nich jak u siebie. Każdy apartament posiada aneks kuchenny, w którym przygotujesz posiłki dla najmłodszych.

Spokój i intymność gwarantują doskonały urlop, a dogodna lokalizacja umożliwia szybkie dotarcie do najciekawszych turystycznie punktów Wrocławia.

Poszukiwania wrocławskich krasnali

Spacer po Wrocławiu może być dla dzieci nużący, jeśli jednak zmienisz go w zabawę, z pewnością będą z radością Ci towarzyszyć. Pomogą w tym Wrocławskie krasnoludki, które trzeba odnaleźć w różnych punktach miasta. Mapy z miejscami zamieszkanymi przez te skrzaty można znaleźć w Info punkcie na Rynku. Różne postacie krasnoludków o przeróżnych imionach są rozmieszczony przy licznych turystycznych atrakcjach, znajdują się między innymi przy Wrocławskim Ratuszu, Sukiennicach, dawnym Więzieniu i wielu innych punktach miasta. Poszukując wrocławskich krasnali, można zwiedzić niemal całe miasto.

Zoo – wyjątkowe miejsce dla całej rodziny

Wrocławskie Zoo jest najstarsze w Polsce i jedne z najstarszych i najchętniej odwiedzanych w całej Europie. Jego otwarcie miało miejsce w lipcu 1865 roku. Jego powierzchnia obejmuje 33 ha, na której prezentowanych jest 1100 gatunków. Jedną z największych atrakcji wrocławskiego Zoo jest największe oceanarium w Polsce – Afrykarium prezentujące faunę Afryki. Wędrując poprzez poszczególne części pawilonu, poznacie zwierzęta zamieszkujące Morze Czarne, największe żółwie lądowe żyjące na plażach oraz kolorowe rafy koralowe z żyjącymi tam zwierzętami. W części Afryki Wschodniej obejrzycie nie tylko hipopotamy nilowe, lecz także maleńkie antylopy – dik diki, oraz drapieżne mangusty. Ogromną radość zwiedzającym sprawią na pewno harce i zabawy pingwinów przylądkowych oraz kotiki afrykańskie.

Zwiedzający mogą również obserwować karmienia pokazowa różnych gatunków zwierząt, między innymi panter, manuli, nosorożców, słoni, manatów, pawianów, lemurów, kolczatek, czy niedźwiedzi. Pokazy odbywają się w ustalonych terminach, prezentowanych na stronie ZOO.

Hala Stulecia i Park Szczytnicki

Dokładnie po drugiej stornie ulicy, przy której znajduje się ZOO, jest kolejne wyjątkowe miejsce na wrocławskiej mapie atrakcji turystycznych. Hala Stulecia to zabytek wpisany na listę UNESCO, zaprojektowana przez Maxa Berga. Ogromna żelbetonowa konstrukcja zamknięta kopułą, była inżynierskim majstersztykiem na początku XX wieku. Do dziś wzbudza zachwyt i podziw odwiedzających. Obecnie jest to hala sportowo-widowiskowa z centrum konferencyjnym, gdzie obywają się liczne wydarzenia kulturalne i sportowe. Kompleks obejmuje również tereny zielone, czyli pergolę oraz fontannę multimedialną. To idealne miejsce na popołudniowo-wieczorny spacer, podczas którego można obejrzeć jeden z niezwykłych pokazów wody, muzyki i światła prezentowanych z wykorzystaniem tej niezwykłej fontanny. A chodzić jest gdzie, ponieważ zaraz przy Hali Stulecia znajduje się jeden z najstarszych i największych parków w mieście – park Szczytnicki oraz Ogród Japoński, będący małym wycinkiem kultury Azji.

Atrakcje dla dzieci we Wrocławiu na niepogodę?

Co robić w mieście, kiedy pogoda nie dopisuje. To również nie stanowi większego problemu, ponieważ miejsc, w których dzieci mogą się świetnie bawić, jest naprawdę wiele.

Zaczynając od Kolejkowa – jest to ogromna makieta pociągów, znajdująca się w najwyższym budynku Wrocławia Sky Towerze. Będąc tutaj, wybrać się na punkt widokowy usytuowany na 48 piętrze, skąd można podziwiać niezwykłą panoramę miasta.

Sale zabaw, parki trampolin, dmuchańce to miejsca, gdzie dzieciaki mogą spożytkować nadmiar energii. W Hydropolis poznają tajemnice wody, a w Teatrze lalek porwie je magia świata fantazji.

To tylko część atrakcji, jaka czeka na dużych i małych turystów w czasie wakacji we Wrocławiu.