Wybór kliniki plastycznej

Zabiegom z zakresu chirurgii plastycznej poddają się nie tylko kobiety, jak jest to zwyczajowo przyjęte, lecz także mężczyźni. Zakres zabiegów jest bardzo zróżnicowany, począwszy od plastyki nosa poprzez zabiegi w obrębie uszu, na dużo poważniejszych zabiegach kończąc.

Jest dużo ośrodków, w których takie zabiegi są wykonywane, trzeba jednak zachować szczególną ostrożność podczas wyboru kliniki. Profesjonalna klinika chirurgii plastycznej w Warszawie może poszczycić się odpowiednią kadrą, jak również wyposażeniem na najwyższym poziomie. Wybór nie może więc być przypadkowy. Należy zorientować się wśród najbliższych znajomych, chociaż oni nie zawsze chętnie się nam przyznają do przebytej operacji plastycznej czy zabiegu. Warto również poczytać  media społecznościowe i przeczesać  fora internetowe aby zorientować się, jakie opinie posiadają dane kliniki plastyczne.  Można także skorzystać z polecanych ośrodków, takich jak http://klinikagrzesiak.pl/

 

Przed zabiegiem – oczywiście potrzebne są Konsultacje.

Jeżeli już mamy upatrzoną klinikę, warto wybrać się na konsultacje. Profesjonalna klinika chirurgii w Warszawie będzie miała szeroki wybór specjalistów, którzy będą w stanie zaproponować nam najlepsze rozwiązanie. Pacjent musi być poinformowany o zakresie zabiegu, jaki efekt powinno się uzyskać. Każdy ośrodek powinien także poinformować o możliwych ryzykach, jakie mogą wystąpić zarówno w trakcie jak i po zabiegu. Jeżeli podczas konsultacji unika się tego tematu – warto rozważyć zmianę ośrodka. Świadomy pacjent będzie lepiej przygotowany do operacji, nie będzie także żadnych niedomówień w przypadku wystąpienia potencjalnych komplikacji. Warto w tym miejscu wspomnieć, iż komplikacje mogą wystąpić niezależnie od jakości ośrodka – nie jest to efekt zaniedbań, lecz czynnika biologicznego leżącego po stronie pacjenta.

 

Zabieg

Sam zabieg powinien być poprzedzony odpowiednimi badaniami, takimi jak chociażby morfologia krwi (by ocenić, czy nie parametry krwi pozwalają na przeprowadzenie zabiegu), badania obrazowe pozwalające na pozyskanie wiedzy w zakresie pola operacyjnego. Pacjent przychodzący do kliniki chirurgii plastycznej w Warszawie na zabieg powinien odbyć także konsultację anestezjologiczną, dotyczącą sposobu znieczulenia. Anestezjolog określa rodzaj znieczulenia, które będzie najbardziej optymalne w przypadku danej osoby, uwzględniając rzecz jasna rodzaj wykonywanego zabiegu jak również wiedzę o przeszłości medycznej osoby, występujących w przeszłości incydentach zdrowotnych, jak również uczuleniach na środki anestezjologiczne.