Zakup zbiornika na ciekły azot – jaki sklep wybrać? Sprawdź, na co warto zwrócić uwagę

Wkrótce będziesz pracować z ciekłym azotem? Pamiętaj, że bardzo ważne jest jego prawidłowe przechowywanie. W związku z tym potrzebujesz specjalnych naczyń, tzw. dewarów. Gdzie można je kupić? Czym powinny charakteryzować się takie zbiorniki i na co zwrócić uwagę przy ich zakupie? Podpowiadamy w poniższym artykule!

Czym właściwie są naczynia Dewara?

Naczynia Dewara to specjalne zbiorniki, które służą do przechowywania ciekłego azotu. Zazwyczaj są to metalowe pojemniki, które mają podwójne ściany. Pomiędzy tymi ścianami znajduje się próżnia techniczna, dzięki czemu unika się wymiany ciepła między zawartością pojemnika a otoczeniem. W ten sposób możesz mieć pewność, że przechowywany skroplony gaz nie straci swoich właściwości. Poza tym dewary zapewniają użytkownikom i otoczeniu wysoki poziom bezpieczeństwa. Bezpośredni kontakt z ciekłym azotem może bowiem prowadzić nawet do uszkodzeń tkanek – warto więc mieć to na uwadze.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie zbiorników na ciekły azot?

Chcesz wiedzieć, na co przede wszystkim należy zwrócić uwagę, kupując zbiorniki na ciekły azot? Pamiętaj, aby upewnić się, że mają one odpowiednie atesty i certyfikaty. To ważne, żeby dewary były wyprodukowane zgodnie z obowiązującymi normami. Oprócz tego bardzo istotna jest wysoka szczelność pojemników, która gwarantuje odpowiednią izolację ciekłego azotu. Znaczenie ma także korek zamykający naczynie, który również powinien być solidny i szczelny. Poza tym musisz zastanowić się, czy potrzebujesz zbiorników biologicznych, czy też transportowych. Te pierwsze są konieczne, gdy planujesz przechowywać np. zamrożony ciekłym azotem materiał biologiczny.

Gdzie kupić zbiorniki na ciekły azot? Sklep internetowy Cryogen

Zastanawiasz się, gdzie najlepiej zaopatrzyć się w zbiorniki na ciekły azot? Bogatą ofertę dewarów proponuje np. sklep internetowy Cryogen – możesz zapoznać się z nią tutaj: https://cryogen.pl/. Dostępne są tam wysokiej jakości naczynia, zarówno transportowe, jak i biologiczne. Co ważne, mają one różne pojemności, więc na pewno znajdziesz odpowiednie zbiorniki dla siebie. Oprócz tego w ofercie nie brakuje przydatnych akcesoriów, np. pompek do opróżniania naczyń czy wózków i platform do dewarów. Jeśli chcesz zaoszczędzić, możesz zdecydować się na zakup używanych pojemników, które również są dostępne w asortymencie sklepu Cryogen.

Jak widzisz, przy zakupie zbiorników na ciekły azot należy zwrócić uwagę przede wszystkim na ich solidność i szczelność. Warto zaopatrzyć się w naczynia ze sprawdzonego sklepu – to najlepsza gwarancja niezawodności i bezpieczeństwa.