Zimowa ochrona stóp — jaki krem wybrać?

Krem do stóp to jeden z podstawowych kosmetyków, jaki powinien znajdować się w naszej kosmetyczce. Zimą, gdy warunki atmosferyczne pozostawiają wiele do życzenia, należy wybrać go ze szczególną starannością. Na pewno należy zwrócić swoją uwagę na skład konkretnego kosmetyku, a także na jego konsystencję. Dobrze byłoby również mieć świadomość tego, w jaki sposób używać kremu do stóp, aby można było mówić o satysfakcjonujących efektach.

Postaw na naturalny krem do stóp

Krem do stóp znaleźć można zarówno w drogeriach internetowych, jak i stacjonarnych. Nie wolno jednak wybierać ich zbyt pochopnie. Szczególną wagę należy przywiązywać do składu kosmetyku. Wydaje się, że najlepszym pomysłem będzie zakup naturalnego kremu. Powinien bazować on na składnikach aktywnych pochodzenia roślinnego. Mowa tu, chociażby o wosku z borówki amerykańskiej, jak również o oleju arganowym czy maśle shea. Z silnych właściwości odżywczych słynie również olejek ze słodkich migdałów. Dlaczego naturalny krem do stóp? Przede wszystkim dlatego, że charakteryzuje się on naprawdę wysoką skutecznością. Na tym oczywiście nie koniec. Nie można odmówić mu również tego, że jest wyjątkowo bezpieczny. Rzadko kiedy powoduje jakiekolwiek skutki uboczne, bo nie zawiera szkodliwych parabenów czy PEGów.

Jakiego działania oczekiwać od kremu nawilżającego do stóp?

Aby zimowy krem do stóp miał szansę przynieść satysfakcjonujące efekty, trzeba wybrać produkt o działaniu wszechstronnym. Dobrze byłoby zatem, gdyby krem wykazywał działanie nawilżające oraz silnie regenerujące. Dzięki temu nie tylko zmiękczy skórę, ale również złagodzi uciążliwe podrażnienia. O te zimą naprawdę nietrudno. Krem nawilżający powinien także działać odświeżająco. Dzięki temu będzie on zapobiegał nadmiernemu poceniu się naskórka. Konsystencja kremu do stóp powinna być dosyć treściwa. Zimą lepiej zrezygnować z kosmetyku w formie żelu. Szybko wchłaniające się kremy nadają się raczej na miesiące letnie.

Jak stosować krem i jak wzmocnić jego działanie?

Aby można było mówić o jakichkolwiek efektach wynikających ze stosowania kremu do stóp, należy stosować go systematycznie. Wydaje się więc, że najlepszym pomysłem będzie używanie kosmetyku dwa razy dziennie, rano oraz wieczorem. Skóra stóp musi być jednak dokładnie oczyszczona przed aplikacją kremu. Warto również starannie ją osuszyć. Efektów można będzie spodziewać się dopiero po kilku tygodniach codziennego stosowania kremu. Każdemu przyda się więc cierpliwość. Warto także podjąć działania mające na celu wzmocnienie efektywności kremu do stóp. Dobrze byłoby zatem pomyśleć o zakupieniu masek, na przykład tych na bazie alg morskich. Wykazują one niezwykle silne działanie odżywcze i regenerujące. Godne polecenia mogą okazać się także peelingi. W przypadku stóp, śmiało można postawić na te gruboziarniste. Powinny one bez większych trudności usunąć zrogowaciały naskórek. Trzeba jednak mieć na uwadze stosowanie ich przynajmniej jeden raz w ciągu tygodnia. Podobnie rzecz ma się ze wspomnianymi wyżej maskami.